[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 17. 06. 2024   Meniny má Adolf      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Kňaz Hudák: V ľuďoch je obrovský smäd a hlad po duchovných veciach 
P:3, 05. 05. 2020 10:30, DOM

Bratislava/Vysoká nad Uhom 5. mája (TK KBS) Hoci sväté omše prežíval v spoločenstve komunity Pastoračného centra Anny Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom, chýbal mu kontakt s vonkajším svetom. "Bola to taká výnimočná situácia, ktorá ani nevieme, či sa zopakuje," hovorí TK KBS Pavol Hudák, kňaz, ktorý centrum ako rektor. Z epidemiologických dôvodov bolo pre verejnosť zatvorené. So svetom sa z neho spájali iba online. "Mysleli sme v modlitbách na všetkých nakazených, ako aj zdravotníkov a za skoré zastavenie šírenia tohto vírusu," hovorí Hudák. 

"Tie dva mesiace bez verejného slávenia boli výnimočné. Hoci som v komunite prežíval malé spoločenstvo, kontakt so svetom mi chýbal. Najmä sviatky a Veľká noc. Všetkým sme však u nás na diaľku žehnali. Mysleli sme na nich s takou veľkou túžbou, pretože cítime, že majú veľký duchovný hlad a smäd. Ten preklenul aj hranice zatvoreného centra. Mnohí s nami komunikovali cez internet, prosili o modlitbu a príhovor bl. Anny Kolesárovej," začal svoje rozprávanie kňaz Pavol Hudák. "Verím, že túžba podopretá modlitbou preklenie všetky hranice. Chválabohu, že to - napriek obmedzeniam - pomaly končí. V centre som však zároveň myslel na všetkých tých, ktorí nemajú tú milosť byť na svätej omši, na tých, čo sú sami na farách a vo farnostiach. V modlitbe s nimi, neustále," hovorí Pavol. 

Na Slovensku sa od stredy obnovia verejné slávenia s veriacimi s obmedzeniami. "Hneď, ako som to počul, spomenul som si na naše "ovečky". V týchto dňoch kážeme o príklade Dobrého Pastiera. Aj keď budú obmedzania, bude to veľká radosť byť s nimi. Uvažujeme, ako byť s nimi v čo najväčšom počte. Možno využijeme vonkajšie pódium, možno iné nápady. Rozhodneme po tom, ako nám prídu konkrétne usmernenia. Mám veľkú radosť z toho, že sa opäť stretneme pri spoločných liturgiách. Bude to nádherné," dodáva rektor Pastoračného centra Anny Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom. 

Pastoračné centrum Anny Kolesárovej, ktorý je z epidemiologických dôvodov až do odvolania zatvorené, už cez víkend pripravilo svoju prvú online Púť. ( TK KBS, phu; ml ) 20200505023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]