[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 14. 06. 2024   Meniny má Vasil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Český salezián, ktorý pôsobí v Poprade, sa už vyliečil z koronavírusu
P:3, 30. 04. 2020 09:45, DOM

Poprad 30. apríla (TK KBS) Salezián Petr Košák (54), ktorý pochádza z Českej republiky a momentálne pôsobí v komunite v Poprade-Veľkej, kde majú slovenskí a českí saleziáni spoločný noviciát, sa vyliečil z ochorenia Covid-19. Nakazil sa počas návštevy začiatkom marca v Čechách a pozitívne bol testovaný 17. marca v Prešove.

O svojej dlhej karanténe povedal 21. apríla niekoľko slov vo večernom slovku, pre projekt oratko.online: "Prežil som zatiaľ najdlhšie obdobie svojho života, kedy som bol zatvorený na malom mieste, čo bola moja izba, ktorá nie je veľká, s ružencom, breviárom a počítačom. Veľká noc - to bola pre mňa najpodivnejšia Veľká noc v kňazskom živote. Zatvorený, izolovaný, bez ľudí."

"Na Bielu sobotu som si hovoril, Pane Bože, čo je toto za Veľká noc... Vždy som mal Veľkú noc rád a teraz jednoducho toto. No Pán Boh sa nado mnou zmiloval. Na veľkonočné ráno v nedeľu som sa prebudil celkom skoro a pomodlil sa modlitbu svätého Patrika ako rannú modlitbu. A keď som sa túto modlitbu modlil, tak som skutočne mal pocit, ako by som bol v tej záhrade, kde bol hrob Ježiša, a ako keby som prežíval podobný pocit stretnutia s Ježišom, ako prežíval napríklad ženy, ktorí prišli v to veľkonočné ráno k hrobu. Cítil som skutočne prítomnosť Ježiša a som za to Pánu Bohu vďačný," uviedol.

Spolu s českým saleziánom boli v karanténe aj všetci členovia popradskej saleziánskej komunity vrátane dvoch spolubratov z iných komunít, ktorí sa tam v tom čase nachádzali kvôli projektu nahrávania zhudobnených žalmov. V karanténe boli aj ďalšie osoby, s ktorými bol chorý salezián v kontakte počas niekoľkých dní po návrate z Čiech až po deň, keď bol testovaný v prešovskej nemocnici.

Počas karantény dvaja spolubratia, ktorí tam prišli pripravovať nahrávanie žalmov, ponúkli denné večerné koncerty žalmov a slova vysielané na facebookovom profile saleziani.sk. Iniciatíva sa stretla s veľkou odozvou, koncerty je možné si na internete vypočuť aj dodatočne.

Po povinnej karanténe podstúpili v prvej dekáde apríla všetci popradskí saleziáni dvojnásobné kontrolné testy s opakovaným negatívnym výsledkom, s výnimkou samotného Petra Košáka. Jeho vyliečenie potvrdili až testy po Veľkej noci.

-

Zdroj: saleziani.sk

( TK KBS, sal; ml ) 20200430029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]