[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 22. 09. 2021   Meniny má Móric       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Český salezián, ktorý pôsobí v Poprade, sa už vyliečil z koronavírusu
P:3, 30. 04. 2020 09:45, DOM

Poprad 30. apríla (TK KBS) Salezián Petr Košák (54), ktorý pochádza z Českej republiky a momentálne pôsobí v komunite v Poprade-Veľkej, kde majú slovenskí a českí saleziáni spoločný noviciát, sa vyliečil z ochorenia Covid-19. Nakazil sa počas návštevy začiatkom marca v Čechách a pozitívne bol testovaný 17. marca v Prešove.

O svojej dlhej karanténe povedal 21. apríla niekoľko slov vo večernom slovku, pre projekt oratko.online: "Prežil som zatiaľ najdlhšie obdobie svojho života, kedy som bol zatvorený na malom mieste, čo bola moja izba, ktorá nie je veľká, s ružencom, breviárom a počítačom. Veľká noc - to bola pre mňa najpodivnejšia Veľká noc v kňazskom živote. Zatvorený, izolovaný, bez ľudí."

"Na Bielu sobotu som si hovoril, Pane Bože, čo je toto za Veľká noc... Vždy som mal Veľkú noc rád a teraz jednoducho toto. No Pán Boh sa nado mnou zmiloval. Na veľkonočné ráno v nedeľu som sa prebudil celkom skoro a pomodlil sa modlitbu svätého Patrika ako rannú modlitbu. A keď som sa túto modlitbu modlil, tak som skutočne mal pocit, ako by som bol v tej záhrade, kde bol hrob Ježiša, a ako keby som prežíval podobný pocit stretnutia s Ježišom, ako prežíval napríklad ženy, ktorí prišli v to veľkonočné ráno k hrobu. Cítil som skutočne prítomnosť Ježiša a som za to Pánu Bohu vďačný," uviedol.

Spolu s českým saleziánom boli v karanténe aj všetci členovia popradskej saleziánskej komunity vrátane dvoch spolubratov z iných komunít, ktorí sa tam v tom čase nachádzali kvôli projektu nahrávania zhudobnených žalmov. V karanténe boli aj ďalšie osoby, s ktorými bol chorý salezián v kontakte počas niekoľkých dní po návrate z Čiech až po deň, keď bol testovaný v prešovskej nemocnici.

Počas karantény dvaja spolubratia, ktorí tam prišli pripravovať nahrávanie žalmov, ponúkli denné večerné koncerty žalmov a slova vysielané na facebookovom profile saleziani.sk. Iniciatíva sa stretla s veľkou odozvou, koncerty je možné si na internete vypočuť aj dodatočne.

Po povinnej karanténe podstúpili v prvej dekáde apríla všetci popradskí saleziáni dvojnásobné kontrolné testy s opakovaným negatívnym výsledkom, s výnimkou samotného Petra Košáka. Jeho vyliečenie potvrdili až testy po Veľkej noci.

-

Zdroj: saleziani.sk

( TK KBS, sal; ml ) 20200430029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]