TK KBS

Dnes je štvrtok 13. 08. 2020   Meniny má Ľubomír       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Novinka v Rádiu LUMEN: Nájdite si 10 minút týždenne pre svoju rodinu
P:3, 29. 04. 2020 13:12, DOMBratislava 29. apríla (TK KBS) – Hľadáte možnosti ako napredovať v manželstve? Rádio LUMEN pozýva svojich poslucháčov jedenkrát za týždeň zamyslieť sa nad zmyslom rodinného života a nad tým, kde čerpať silu, povzbudenie a inšpiráciu do vzťahov s ľuďmi, ktorých najviac milujeme.

Koronavírus a obavy pred jeho šírením spôsobili veľké zmeny v našom každodennom rytme, v ktorom sa striedala práca s odpočinkom, a aj s časom na svoju rodinu či praktizovanie viery. Mnohí v týchto dňoch zo zaužívaného rytmu vypustili denné pracovné nasadenie a získali viac času na venovanie sa svojim najbližším. A tak sa zrazu do popredia dostali otázky, na ktoré sme často zabúdali. Čo robíme pre rast nášho manželského vzťahu? Dávame rodine dostatok času? Komu alebo čomu patrí naše srdce?

V novom cykle slovenského katolíckeho rádia dostanú priestor krátke úvahy o manželstve, rodine a vzťahoch. Ich autorom je jezuita Ladislav Csontos. „Miloš Lichner, spolubrat jezuita a prorektor pre vonkajšie vzťahy Trnavskej univerzity v Trnave, ma nahovoril urobiť krátke zamyslenie na tému manželstva a rodiny, ako určitý popularizačný výstup z nášho projektu pre rodiny,“ vysvetľuje páter Csontos. 

Pri tvorbe zamyslení myslel najmä na rodiny v čase koronavírusu, ktoré potrebujú duchovnú podporu. „Verím, že tieto úvahy budú určitou ponukou duchovnej obnovy pre katolícke rodiny. Okrem načrtnutých tém sa venujem aj vzťahu k starým rodičom a vnútornému životu rodiny,“ dodáva jezuita Ladislav Csontos, ktorý pôsobí aj na Teologickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave.  

Na úvod je pripravených 31 zamyslení, v ktorých sa rozoberajú témy z každodenného rodinného života. Poslucháči sa okrem iného dozvedia viac o kresťanskom manželstve, ktoré nie je súkromnou záležitosťou. Viaceré vydania sa dotknú citlivej témy vzájomného odpúšťania si. Autor krátkych povzbudení pre rodiny sa nebráni ani konfrontácii s modernými trendmi a chúlostivými záležitosťami v rodine. Reč bude aj o obývačke a sledovaní televízie, neželanom tehotenstve, zdravotne postihnutom dieťati v rodine alebo o rozvedených katolíkoch, ktorí žijú v novom nesviatostnom manželstve...

Úvahy Ladislava Csontosa môžete sledovať vo zvukovej podobe vždy v sobotu o 15:50 na vlnách Rádia LUMEN. O ich načítanie sa postará Radovan Pavlík, riaditeľ neziskovej organizácie PRE LUMEN. Prvá časť bude odvysielaná už v sobotu 2. mája 2020. Relácia bude dostupná aj v rozhlasovom archíve Rádia LUMEN na webe lumen.sk krátko po jej odvysielaní naživo.

Ak by ste sa chceli k počutému neskôr vrátiť a hlbšie uvažovať nad odvysielanými myšlienkami, tak na webe lumen.sk nájdete texty jednotlivých zamyslení. Prijmite aj vy pozvanie nájsť si 10 minút týždenne pre svoju rodinu, informoval TK KBS Ivo Novák.( TK KBS, in; rp ) 20200429028   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020