[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 09. 05. 2021   Meniny má Roland       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Novinka v Rádiu LUMEN: Nájdite si 10 minút týždenne pre svoju rodinu
P:3, 29. 04. 2020 13:12, DOMBratislava 29. apríla (TK KBS) – Hľadáte možnosti ako napredovať v manželstve? Rádio LUMEN pozýva svojich poslucháčov jedenkrát za týždeň zamyslieť sa nad zmyslom rodinného života a nad tým, kde čerpať silu, povzbudenie a inšpiráciu do vzťahov s ľuďmi, ktorých najviac milujeme.

Koronavírus a obavy pred jeho šírením spôsobili veľké zmeny v našom každodennom rytme, v ktorom sa striedala práca s odpočinkom, a aj s časom na svoju rodinu či praktizovanie viery. Mnohí v týchto dňoch zo zaužívaného rytmu vypustili denné pracovné nasadenie a získali viac času na venovanie sa svojim najbližším. A tak sa zrazu do popredia dostali otázky, na ktoré sme často zabúdali. Čo robíme pre rast nášho manželského vzťahu? Dávame rodine dostatok času? Komu alebo čomu patrí naše srdce?

V novom cykle slovenského katolíckeho rádia dostanú priestor krátke úvahy o manželstve, rodine a vzťahoch. Ich autorom je jezuita Ladislav Csontos. „Miloš Lichner, spolubrat jezuita a prorektor pre vonkajšie vzťahy Trnavskej univerzity v Trnave, ma nahovoril urobiť krátke zamyslenie na tému manželstva a rodiny, ako určitý popularizačný výstup z nášho projektu pre rodiny,“ vysvetľuje páter Csontos. 

Pri tvorbe zamyslení myslel najmä na rodiny v čase koronavírusu, ktoré potrebujú duchovnú podporu. „Verím, že tieto úvahy budú určitou ponukou duchovnej obnovy pre katolícke rodiny. Okrem načrtnutých tém sa venujem aj vzťahu k starým rodičom a vnútornému životu rodiny,“ dodáva jezuita Ladislav Csontos, ktorý pôsobí aj na Teologickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave.  

Na úvod je pripravených 31 zamyslení, v ktorých sa rozoberajú témy z každodenného rodinného života. Poslucháči sa okrem iného dozvedia viac o kresťanskom manželstve, ktoré nie je súkromnou záležitosťou. Viaceré vydania sa dotknú citlivej témy vzájomného odpúšťania si. Autor krátkych povzbudení pre rodiny sa nebráni ani konfrontácii s modernými trendmi a chúlostivými záležitosťami v rodine. Reč bude aj o obývačke a sledovaní televízie, neželanom tehotenstve, zdravotne postihnutom dieťati v rodine alebo o rozvedených katolíkoch, ktorí žijú v novom nesviatostnom manželstve...

Úvahy Ladislava Csontosa môžete sledovať vo zvukovej podobe vždy v sobotu o 15:50 na vlnách Rádia LUMEN. O ich načítanie sa postará Radovan Pavlík, riaditeľ neziskovej organizácie PRE LUMEN. Prvá časť bude odvysielaná už v sobotu 2. mája 2020. Relácia bude dostupná aj v rozhlasovom archíve Rádia LUMEN na webe lumen.sk krátko po jej odvysielaní naživo.

Ak by ste sa chceli k počutému neskôr vrátiť a hlbšie uvažovať nad odvysielanými myšlienkami, tak na webe lumen.sk nájdete texty jednotlivých zamyslení. Prijmite aj vy pozvanie nájsť si 10 minút týždenne pre svoju rodinu, informoval TK KBS Ivo Novák.

( TK KBS, in; rp ) 20200429028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]