[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 01. 07. 2025   Meniny má Diana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Jubilejný rok 2025
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež Lev XIV.
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity

Biskup Stanislav Stolárik pozýva veriacich k deviatniku k sv. Jozefovi
P:3, 24. 04. 2020 15:32, DOM

Rožňava 24. apríla (TK KBS) Mariánsky mesiac máj začína liturgickou spomienkou na sv. Jozefa, robotníka. Rožňavský biskup Mons. Stanislav Stolárik pri tejto príležitosti pozýva k deviatniku k sv. Jozefovi.

"Začína máj, mesiac v ktorom si zvlášť uctievame Pannu Máriu. K nej však neoddeliteľne patrí aj  sv. Jozef, ktorému Boh zveril tie najvzácnejšie bytosti na zemi - svojho Syna a jeho Matku. Mariánsky mesiac začína práve spomienkou sv. Jozefa, robotníka. Okrem slávnosti sv. Jozefa, ktorý je 19. marca, aj spomienka sv. Jozefa - 1. mája pozýva pripraviť sa na jej slávenie deviatnikom k tomuto veľkému svätcovi, ktorému vo všeobecnosti možno nevenujeme toľko pozornosti, úcty a lásky, koľkej je naozaj hodný vzhľadom na jeho svätosť, veľkosť, ktorá spočívala v jeho nádhernom živote naplnenom vierou, poslušnosťou voči Bohu, pozornosťou na jeho vnuknutia, vedenie a láskou, ktorú prejavoval a s ktorou sa staral o Ježiša a  Máriu," povedal TK KBS Mons. Stanislav Stolárik.

"Invokácie litánií k sv. Jozefovi pozývajú každého, aby si  spomedzi titulov, ktoré mu dala Cirkev možno vybral ten, ktorý ho najviac osloví, prípadne, a čo je ideálne - čnosť sv. Jozefa, ktorú chceme nasledovať a prosiť ho o príhovor, aby nám pomáhal na  našej ceste do neba. Mňa najviac v tomto období oslovuje jeho láska k Ježišovi a k Márii, ako motív nasledovania. Nepomýlime sa, keď budeme milovať Ježiša, Máriu a Jozefa, keď sa ako malý Ježiš, chytíme jednou rukou ruky Márie a druhou rukou ruky Jozefa a necháme sa viesť. Oni nás privedú k samému Ježišovi. Verme, že On im dvom zveruje aj nás na našej ceste životom. Prajem požehnanú prípravu na spomienku sv. Jozefa, robotníka, na mesiac máj a všetkým vám žehnám," dodáva rožňavský biskup Mons. Stanislav Stolárik.



( TK KBS, sto; ml ) 20200424024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]