[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 18. 01. 2022   Meniny má Bohdana       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  január  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  Top témy
Všetky
Synoda 2021-23
Európske katolícke sociálne dni 2022
Pápež František na Cypre a v Grécku
SDM 2023 Lisabon
Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Skauti na Slovensku oslávia svojho patróna sv. Juraja dobrými skutkami
P:3, 23. 04. 2020 10:10, DOM

Bratislava 23. apríla (TK KBS) Dvadsiatyštvrtý apríl je už tradične pre slovenských skautov dňom osláv. Tento deň je totiž zasvätený svätému Jurajovi, patrónovi skautov. A keďže každá skautka a každý skaut by mal denne urobiť aspoň jeden dobrý skutok, nebude tomu inak ani v tento deň. Aj v čase pandémie skauti pomáhajú ako môžu.

“Deň svätého Juraja skauti na Slovensku oslavujú nosením skautskej šatky na krku počas celého dňa. Šatky sa tak po minulé roky dostali na miesta, kam ich bežne nenosíme - do škôl, zamestnaní, či bežného dňa. Ľudia tak majú možnosť spoznať skautov vo svojom okolí. Keďže ako skauti sa, okrem iného, učíme robiť dobré skutky tak nejako automaticky, zvolili sme ako tému tohtoročnej oslavy nášho patróna práve konanie dobrých skutkov. Skauti budú napríklad čistiť svoje okolie od odpadkov, prípadne ho inak skrášľovať” povedala Elena Michalčíková z Ústredia Slovenského skautingu.

Tento rok to bude pre slovenské skautky a skautov v poradí už ôsmykrát, kedy si na počesť svojho patróna založia na krk skautské šatky na celý deň. Skauti budú okrem čistenia životného prostredia od odpadkov či jeho skrášľovania napríklad pomáhať svojim súrodencom s učením. Iní sa chystajú prebrať na seba v tento deň časť povinností svojich rodičov. Niektorí chcú svojou trochou prispieť do núdzovej zbierky pre ľudí bez domova nákupom potravín a iných potrebných vecí či darovať krv. 

Okrem toho, že tento deň tradične prežijú skauti v skautskej šatke, prinášajú aj ďalšiu možnosť, ako sa pripojiť k oslavám. O 18:30 pre nich i všetkých ostatných TV Lux odvysiela skautskú svätú omšu. Celebrovať ju kňaz – skaut Ján Kapistrán, žijúci v reholi Františkánov v Bratislave.

Slovenský skauting je jedna z najväčších mládežníckych organizácií na Slovensku. V rámci svojej činnosti ponúka svojim členom široké spektrum nadobúdania vedomostí a zručností. 

Momentálne je v Slovenskom skautingu registrovaných viac ako 7500 členov pracujúcich v takmer 100 skautských zboroch v 50 okresoch. V čase pandémie pomáha Slovensku v iniciatíve Skautská služba.

Bližšie informácie poskytne Elena Michalčíková z Ústredia Slovenského skautingu (elena.michalcikova@skauting.sk / 0903 155 508).( TK KBS, emi; ml ) 20200423027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]