[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 18. 09. 2021   Meniny má Eugénia       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Fórum života dôrazne protestuje proti iniciatíve propotratových aktivistov
P:3, 23. 04. 2020 08:47, DOM

Bratislava 23. apríla (TK KBS) Fórum života protestuje proti iniciatíve propotratových aktivistov z viacerých krajín, ktorí žiadajú predstaviteľov G20, aby na summite umožnili jednoduchšiu distribúciu tabletiek, ktoré spôsobujú chemický potrat. Návrh zdôvodňujú tým, že v čase pandémie spôsobenej koronavírusom, ženy z rôznych krajín majú sťažený prístup do potratových kliník.

- - - -

Vyhlásenie Fóra života

Občianske združenie Fórum života dôrazne protestuje proti iniciatíve propotratových aktivistov z viacerých krajín, ktorí žiadajú predstaviteľov G20, aby na svojom summite umožnili jednoduchšiu distribúciu tabletiek, ktoré spôsobujú chemický potrat. Svoj návrh zdôvodňujú tým, že v čase pandémie spôsobenej novým koronavírusom, ženy z rôznych krajín majú sťažený prístup do potratových kliník. Podľa uvedeného návrhu by tabletky mal mať možnosť predpísať obvodný lekár a tehotnej žene by boli doručené poštou. Ona v domácom prostredí potratí. 

Pod označením RU 486 boli potratové tabletky vyvinuté s jediným cieľom – umelo vyvolať potrat a smrť ľudského plodu. Navyše môžu spôsobiť u ženy zdravotné komplikácie, najmä nadmerné krvácanie, nedostatočné vyčistenie maternice a psychické problémy počas potratu i po ňom. Slovenská republika potrat chemickou cestou v našich zákonoch nepozná a teda by bol v rozpore s našou legislatívou. 

Nemôžeme súhlasiť ani s “dočasným” zavedením tejto praxe, lebo okrem toho, že takého opatrenie ide proti životu nenarodeného dieťaťa a vystavuje ženu rizikám ohrozenia jej zdravia, je veľmi pravdepodobné, že legislatíva sa už nikdy nevráti do pôvodného stavu. 

Je predsa neakceptovateľné, aby sa súčasná zložitá situácia vzniknutá pandémiou COVID-19 zneužívala na uľahčenie smrti nenarodených detí. Preto sa pripájame k petícii CitizenGo, ktorá žiada zastaviť domáce chemické potraty (Linka na petíciu). Naše vyhlásenie posielame predstaviteľom EÚ, ktorí zastupujú aj Slovensko na rokovaniach samitu G20.

Marcela Dobešová

predsedníčka Fóra života

V Bratislave, 22. apríla 2020

- - - -

( TK KBS, fzi; ml ) 20200423023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]