[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 17. 06. 2024   Meniny má Adolf      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Fórum života dôrazne protestuje proti iniciatíve propotratových aktivistov
P:3, 23. 04. 2020 08:47, DOM

Bratislava 23. apríla (TK KBS) Fórum života protestuje proti iniciatíve propotratových aktivistov z viacerých krajín, ktorí žiadajú predstaviteľov G20, aby na summite umožnili jednoduchšiu distribúciu tabletiek, ktoré spôsobujú chemický potrat. Návrh zdôvodňujú tým, že v čase pandémie spôsobenej koronavírusom, ženy z rôznych krajín majú sťažený prístup do potratových kliník.

- - - -

Vyhlásenie Fóra života

Občianske združenie Fórum života dôrazne protestuje proti iniciatíve propotratových aktivistov z viacerých krajín, ktorí žiadajú predstaviteľov G20, aby na svojom summite umožnili jednoduchšiu distribúciu tabletiek, ktoré spôsobujú chemický potrat. Svoj návrh zdôvodňujú tým, že v čase pandémie spôsobenej novým koronavírusom, ženy z rôznych krajín majú sťažený prístup do potratových kliník. Podľa uvedeného návrhu by tabletky mal mať možnosť predpísať obvodný lekár a tehotnej žene by boli doručené poštou. Ona v domácom prostredí potratí. 

Pod označením RU 486 boli potratové tabletky vyvinuté s jediným cieľom – umelo vyvolať potrat a smrť ľudského plodu. Navyše môžu spôsobiť u ženy zdravotné komplikácie, najmä nadmerné krvácanie, nedostatočné vyčistenie maternice a psychické problémy počas potratu i po ňom. Slovenská republika potrat chemickou cestou v našich zákonoch nepozná a teda by bol v rozpore s našou legislatívou. 

Nemôžeme súhlasiť ani s “dočasným” zavedením tejto praxe, lebo okrem toho, že takého opatrenie ide proti životu nenarodeného dieťaťa a vystavuje ženu rizikám ohrozenia jej zdravia, je veľmi pravdepodobné, že legislatíva sa už nikdy nevráti do pôvodného stavu. 

Je predsa neakceptovateľné, aby sa súčasná zložitá situácia vzniknutá pandémiou COVID-19 zneužívala na uľahčenie smrti nenarodených detí. Preto sa pripájame k petícii CitizenGo, ktorá žiada zastaviť domáce chemické potraty (Linka na petíciu). Naše vyhlásenie posielame predstaviteľom EÚ, ktorí zastupujú aj Slovensko na rokovaniach samitu G20.

Marcela Dobešová

predsedníčka Fóra života

V Bratislave, 22. apríla 2020

- - - -

( TK KBS, fzi; ml ) 20200423023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]