[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 17. 09. 2021   Meniny má Olympia       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Žiline chystajú online obnovu "Ako žili prví kresťania a v čo verili?"
P:3, 21. 04. 2020 20:45, DOM

Žilina 21. apríla (TK KBS) "Ako žili prví kresťania a v čo verili?" - je názov online duchovnej obnovy, ktorú pozýva sledovať od 27. apríla do 1. mája 2020 Farnosť Dobrého pastiera Žilina - Solinky (každý deň o 19:00). Na YouTube kanáli farnosti vystúpi so svojimi prednáškami kňaz Žilinskej diecézy Ľubomír Majtán, osobný tajomník žilinského biskupa Mons. Tomáša Galisa.

"Chceme spoločne hľadať odpovede na otázky: Ako vzniklo kresťanstvo? Čo sa dialo po tom, ako Ježiš odišiel do neba? Ako žili prví kresťania? Čomu verili? Ako sme sa od apoštolov dostali k biskupom? Ako sa z Ježišových nasledovníkov vytvorila prvotná Cirkev? Ako sa zo spoločenstva Ježišových učeníkov vytvorilo spoločenstvo Cirkvi? Ako rástol počet ľudí a zhromažďoval sa okolo Dobrého pastiera, ktorý je patrónom tejto farnosti?," prihovára sa na stránke farnosti Ľubomír Majtán.

"Odpovede na tieto otázky nájdeme v Pavlových listoch, presnejšie v Pastorálnych listoch. Práve v nich máme zachytených mnoho článkov viery (teda to, čo my dnes veríme a hlásame ako kresťania-katolíci). Nenachádzajú sa v nich síce priamo pomenované témy ako pápež, Katolícka cirkev či praktické morálne dilemy a ťažkosti, ktoré dnes riešime, ale je v nich ukrytý poklad viery – teda to, čo Ježiš zanechal svojim nasledovníkom a oni to starostlivo uchovávali a odovzdávali z generácie na generáciu," dodal.

Pred duchovnou obnovou farnosť pozýva na online prednášku Ivana Moďorošiho na tému Ikony Krista, ktorá sa uskutoční cez farský YouTube kanál v nedeľu 26. apríla 2020 o 14:00.

Prednášky bude farnosť streamovať na YouTube kanáli (https://www.youtube.com/dobrypastierzilinasolinky). "Drahí bratia a sestry, v tomto „tichom“ období vás chcem srdečne pozvať na našu farskú obnovu, ktorú máme pred štvrtou veľkonočnou nedeľou, nedeľou Dobrého pastiera. Naša farnosť je farnosť Dobrého pastiera, a preto ponúkame duchovnú obnovu, aby sme sa mohli lepšie pripraviť ná slávenie farských hodov. V nedeľu prijal pozvanie duchovný otec Ivan Moďoroši, ktorý bude mať pre nás online prednášku na tému Ikona Krista. Od pondelka zas prijal pozvanie Ľubomír Majtán, ktorý bude viesť duchovnú obnovu. Preto prosím prijmite naše pozvanie," pozýva farár Farnosti Dobrého pastiera Dušan Pecko.

TK KBS informovali Žilinská diecéza a Farnosť Dobrého pastiera

( TK KBS, zd, fdp; ml ) 20200421027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]