[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 02. 07. 2022   Meniny má Berta      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Žiline chystajú online obnovu "Ako žili prví kresťania a v čo verili?"
P:3, 21. 04. 2020 20:45, DOM

Žilina 21. apríla (TK KBS) "Ako žili prví kresťania a v čo verili?" - je názov online duchovnej obnovy, ktorú pozýva sledovať od 27. apríla do 1. mája 2020 Farnosť Dobrého pastiera Žilina - Solinky (každý deň o 19:00). Na YouTube kanáli farnosti vystúpi so svojimi prednáškami kňaz Žilinskej diecézy Ľubomír Majtán, osobný tajomník žilinského biskupa Mons. Tomáša Galisa.

"Chceme spoločne hľadať odpovede na otázky: Ako vzniklo kresťanstvo? Čo sa dialo po tom, ako Ježiš odišiel do neba? Ako žili prví kresťania? Čomu verili? Ako sme sa od apoštolov dostali k biskupom? Ako sa z Ježišových nasledovníkov vytvorila prvotná Cirkev? Ako sa zo spoločenstva Ježišových učeníkov vytvorilo spoločenstvo Cirkvi? Ako rástol počet ľudí a zhromažďoval sa okolo Dobrého pastiera, ktorý je patrónom tejto farnosti?," prihovára sa na stránke farnosti Ľubomír Majtán.

"Odpovede na tieto otázky nájdeme v Pavlových listoch, presnejšie v Pastorálnych listoch. Práve v nich máme zachytených mnoho článkov viery (teda to, čo my dnes veríme a hlásame ako kresťania-katolíci). Nenachádzajú sa v nich síce priamo pomenované témy ako pápež, Katolícka cirkev či praktické morálne dilemy a ťažkosti, ktoré dnes riešime, ale je v nich ukrytý poklad viery – teda to, čo Ježiš zanechal svojim nasledovníkom a oni to starostlivo uchovávali a odovzdávali z generácie na generáciu," dodal.

Pred duchovnou obnovou farnosť pozýva na online prednášku Ivana Moďorošiho na tému Ikony Krista, ktorá sa uskutoční cez farský YouTube kanál v nedeľu 26. apríla 2020 o 14:00.

Prednášky bude farnosť streamovať na YouTube kanáli (https://www.youtube.com/dobrypastierzilinasolinky). "Drahí bratia a sestry, v tomto „tichom“ období vás chcem srdečne pozvať na našu farskú obnovu, ktorú máme pred štvrtou veľkonočnou nedeľou, nedeľou Dobrého pastiera. Naša farnosť je farnosť Dobrého pastiera, a preto ponúkame duchovnú obnovu, aby sme sa mohli lepšie pripraviť ná slávenie farských hodov. V nedeľu prijal pozvanie duchovný otec Ivan Moďoroši, ktorý bude mať pre nás online prednášku na tému Ikona Krista. Od pondelka zas prijal pozvanie Ľubomír Majtán, ktorý bude viesť duchovnú obnovu. Preto prosím prijmite naše pozvanie," pozýva farár Farnosti Dobrého pastiera Dušan Pecko.

TK KBS informovali Žilinská diecéza a Farnosť Dobrého pastiera

( TK KBS, zd, fdp; ml ) 20200421027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním