[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 18. 06. 2024   Meniny má Vratislav, Vratislava      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Túto dobu prijala Jarka Pytelová s pokojom vo viere, že Pán vie, čo robí
P:3, 21. 04. 2020 12:00, DOM

Bratislava 21. apríla (TK KBS) Tento nezvyčajný karanténny čas prežíva lektorka anglického jazyka Jarka Pytelová z Popradu, ktorá pripravuje vo farnosti mladých na prijatie sviatostí, veľmi zaujímavo. „Aj napriek všetkému, čo sa teraz vo svete deje, popri všetkom negatívnom, čo zaznieva z médií, veľmi konkrétne a bytostne prežívam Ježišovu prítomnosť a blízkosť. Keď sa mi po zavedení opatrení fakticky na dobu neurčitú odročila práca, prijala som to s pokojom vo viere, že Pán vie, čo robí a že mi ponúka čas a možnosť prehĺbiť moje obdobie pôstu, že mi dáva možnosť vstúpiť do neho s väčšou vážnosťou,“ povedala Jarka Pytelová pre Tlačovú kanceláriu Konferencie biskupov Slovenska. Je to pre ňu čas, kedy môže dovoliť Ježišovi pracovať na jej srdci, dovoliť mu nanovo sa jej dotknúť a uzdraviť ju. „A tak mi poukázal na „zopár“ miest, kde chcel vo mne „doladiť“ nastavenie mojej mysle a srdca. Veľmi ma oslovili slová pápeža Františka, ktorý povedal, že jedným zo slov, ktoré po ukončení tejto krízy zostanú, budú korene,“ zdôraznila.

Začiatok roka bol pre Jarku Pytelovú až do vypuknutia krízy veľmi rušný. „Ako lektor anglického jazyka v jednej slovenskej firme som neustále v kontakte s ľuďmi, popri práci venujem takmer všetok voľný čas prekladu jedného veľkého projektu (ktorý snáď čoskoro predstavíme slovenským veriacim) a samozrejme, birmovancom a spoločenstvu mladých vo farnosti. A teda, môj život by som mohla zhrnúť i takto - cez týždeň práca, počas víkendov obnovy a duchovné stretnutia. Skutočne „minimálny“ čas pre rodinu. A zrazu to Pán celé otočil a pozval ma ku koreňom, vrátiť sa do mojej Galilei,“ hovorí Jarka Pytelová. Namiesto osobného budovania spoločenstva mladých (ktoré sa teraz buduje online) sa začalo tvoriť niečo nové – rodinné spoločenstvo Cirkvi, ktoré sa každý večer modlí za odvrátenie tejto krízy - krízy vírusu, no ani nie tak vírusu COVID-19, ako oveľa rozšírenejšieho vírusu zvanom hriech. „Prosíme Pannu Máriu, aby našu rodinu, blízku aj vzdialenú, naše mesto, krajinu, svet, politikov, lekárov, kňazov prikrýval jej ochranný plášť. Modlíme sa za svoje osobné obrátenie a obrátenie všetkých ľudí na celom svete. Za spoznanie Božej lásky, ktorá sa k nám v tomto čase mimoriadnym spôsobom skláňa. Nezabúdame ani na tých, ktorí dnes predstupujú pre Pána a prosíme, aby im otvoril náruč svojho milosrdenstva a prijal ich k sebe,“ povedala Jarka Pytelová, ktorá verí, že Boh jediný môže z tejto krízy vyťažiť a zvíťaziť nad zlobou ľudského srdca a všetko pretvoriť na niečo nové a krásne. „Verím, že aj keď je od mnohých z nás fyzicky vzdialený v Eucharistii, o to bližšie je pri nás, keď ho voláme, keď čítame jeho Slovo. A rovnako tiež verím, že keď táto kríza pominie, s oveľa väčšiu vierou a bázňou budeme pristupovať k Ježišovi v Eucharistii, že nám dá počas skutočný, pravý hlad a smäd po ňom samom,“ povedala.

Už teraz v duchu vidí Jarka Pytelová radosť zo stretnutí s priateľmi, voľný „bezrúškový“ nádych na čerstvom vzduchu, vrúcne objatia či bozky detí... „Prijmime s pokorou tento čas pokánia, čas milosti, kedy chce Boh „kultivovať“ pôdu nášho srdca. Spolu s apoštolmi buďme duchovne „zhromaždení za zatvorenými dverami“ a nechajme sa obdarovať pokojom od toho, ktorý je Pokoj sám. Buďme svetlom. Buďme soľou. Buďme nádejou,“ dodáva Jarka Pytelová.

( TK KBS, rp; rp ) 20200421016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]