[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 17. 06. 2024   Meniny má Adolf      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Charitatívny projekt s názvom "Pošli tašku" sa rozširuje do ďalších miest
P:3, 16. 04. 2020 10:00, DOM

Bratislava 16. apríla (TK KBS) Doba koronavírusu je pre nás skúškou k tomu, ako sa vieme spojiť a pomáhať si navzájom. Slovenská katolícka charita, ktorá má zastúpenie prostredníctvom arcidiecéznych a diecéznych charít vo väčších mestách Slovenska a prostredníctvom farských charít i v menších mestách a dedinách, spája sily pre pomoc núdznym. Šancu zažiť radosť z „veľkej“ pomoci ponúka aj verejnosti.

V Bratislave sa osvedčil, bude fungovať aj v ďalších slovenských mestách

Aby charity pomohli seniorom, pre ktorých je opustenie domácej karantény ohrozením s vážnymi dôsledkami, rozširujeme projekt pomoci Pošli tašku, ktorý pomáha seniorom z Bratislavy a okolia, na pomoc pre ľudí z: Žiliny, Prešova, Humenného, Košíc, Sniny, Spišskej Novej Vsi, Levoče, Popradu, Kežmarku, Starej Ľubovne, Liptovského Mikuláša, Ružomberka, Námestova, Dolného Kubína, Tvrdošína, Rožňavy, Lučenca, Rimavskej Soboty a Gelníc.

Projekt z dielne Bratislavskej arcidiecéznej charity sa osvedčil, pomohol desiatkam seniorom a našiel si podporu u množstva dobrovoľníkov. Veríme, že podobný úspech v objeme odovzdaných tašiek a kilometrov na ceste do vašich domovov zažije aj v ostatných častiach Slovenska.

Nahlás opusteného seniora

Ak viete o seniorovi vo svojom okolí, ktorý by potreboval pomôcť, no vy mu pomoc neviete poskytnúť, informujte o tom charitu. Seniora kontaktuje, spýta sa ho, čo potrebuje a následne donesie nákup a lieky priamo k jeho domovu. Ak je senior v núdzi, odovzdáva mu tašku zadarmo, s trvanlivými potravinami z vlastných zásob. Veľkosť vďačnosti, ktorej sa nám za to dostáva, často vnímame aj cez dvere.

V rámci projektu Pošli Tašku prevádzkuje charita aj linky pomoci pre seniorov, ktorí sa cítia opustene. Vírus ohrozuje najmä ľudí vo vyššom veku a izolácia od rodiny a okolia môže stres z ohrozenia ešte zintenzívniť. Cieľom projektu je preto poskytnúť aj mentálnu podporu a povzbudenie. Okrem sociálnych pracovníkov a dobrovoľníkov charity je linka prístupom k odbornému poradenstvu so psychológom.

Chceme pomáhať všade, kde to potrebujú, preto žiadame o pomoc

"Je samozrejmé, že nie všetci môžeme pomáhať. Momentálna situácia nepriaznivo zasahuje do rozpočtu mnohých rodín a tie samotné budú onedlho potrebovať pomoc. Nechceme, aby sa situácia prejavila vo vytratení solidarity, ktorá sa u nás rozmohla. Aby sme však mohli odpovedať každému a poskytovať pomoc všade, kde si to núdza vyžaduje, hľadáme dobrovoľníkov ochotných odpovedať a darcov ochotným prispieť. Naše vlastné sklady trvanlivých potravín pre núdznych majú svoje limity, preto je každý príspevok potrebný a viac než žiadaný," avizuje charita.

Viac informácií o projekte je možné nájsť na stránke https://poslitasku.sk/.

TK KBS informovala Monika Molnárová

( TK KBS, mmo; ml ) 20200416037   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]