[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 12. 06. 2024   Meniny má Zlatko      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Gréckokatolícka charita v Prešove obmedzila formy ponúkanej pomoci
P:3, 15. 04. 2020 14:50, DOM

Prešov 15. apríla (TK KBS) Vzhľadom na opatrenia, súvisiace so šírením koronavírusu, zrušila Gréckokatolícka charita v Prešove ambulantné formy ponúkaných služieb. Patria medzi ne denné stacionáre v Sačurove a v Humennom, aj Domov sociálnych služieb Domu svätej Anny v Starej Ľubovni. Charita obmedzila aj činnosť svojich poradní v Humennom, v Svidníku a v Prešove.

Ako uviedol riaditeľ Gréckokatolíckej charity v Prešove Peter Valíček, všetky tri poradenské centrá poskytujú služby aj naďalej, avšak predovšetkým telefonicky a prostredníctvom e-mailovej komunikácie „Tým, že tí zamestnanci vypomáhajú v Svidníku, v pobytovej službe Domu svätej Faustíny, v Humennom, tam máme dva dni v týždni otvorené jeden a pol hodiny denne, kde môžu klienti prísť do humanitárneho skladu, ak niečo potrebujú. V Prešove naše poradkyne vypomáhajú v pobytových službách ľudí bez domova," povedal Rádio LUMEN.


Pobytové formy sociálnych služieb fungujú naďalej, ale v prísnom režime. Patria sem Dom svätej Faustíny pre ženy v núdzi vo Svidníku a Domov nádeje pre závislých na Jarkovej ulici v Prešove. „Tieto dve zariadenia sú pre pohyb klientov uzatvorené úplne, to znamená celý servis zariadenia zabezpečujú a poskytujú len zamestnanci. V službách pobytových pre ľudí bez domova v Prešove, tak v týchto zariadeniach klienti môžu len v čase od ôsmej do dvanástej hodiny denne odísť vonku a len pre najnutnejšie vybavenie náležitostí," uviedol Valíček.


Agentúry domácej ošetrovateľskej starostlivosti v Prešove a v Snine ponúkajú svoje služby naďalej, no tiež v sprísnených hygienických podmienkach. Opäť riaditeľ charity Peter Valíček: „Zdravotné sestry v Prešove a v Snine pred príchodom do domácnosti pacienta zisťujú všetky okolnosti – cestovateľskú anamnézu, pýtajú sa na možné stretnutia sa s rizikovými ľuďmi, žiadame, aby bolo vyvetrané, aby používali minimálne rúška. Sestry prídu vybavené dezinfekčnými prostriedkami, rúškami, rukavicami," povedal v rozhovore s Rádiom LUMEN.


V prípade, že sa bude situácia s koronavírusom na Slovensku zhoršovať, charita prijme ďalšie opatrenia na ochranu klientov a zamestnancov.

-

Zdroj: Rádio LUMEN / Mária Čigášová

( TK KBS, rl, mci; ml ) 20200415019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]