[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 18. 09. 2021   Meniny má Eugénia       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Gréckokatolícka charita v Prešove obmedzila formy ponúkanej pomoci
P:3, 15. 04. 2020 14:50, DOM

Prešov 15. apríla (TK KBS) Vzhľadom na opatrenia, súvisiace so šírením koronavírusu, zrušila Gréckokatolícka charita v Prešove ambulantné formy ponúkaných služieb. Patria medzi ne denné stacionáre v Sačurove a v Humennom, aj Domov sociálnych služieb Domu svätej Anny v Starej Ľubovni. Charita obmedzila aj činnosť svojich poradní v Humennom, v Svidníku a v Prešove.

Ako uviedol riaditeľ Gréckokatolíckej charity v Prešove Peter Valíček, všetky tri poradenské centrá poskytujú služby aj naďalej, avšak predovšetkým telefonicky a prostredníctvom e-mailovej komunikácie „Tým, že tí zamestnanci vypomáhajú v Svidníku, v pobytovej službe Domu svätej Faustíny, v Humennom, tam máme dva dni v týždni otvorené jeden a pol hodiny denne, kde môžu klienti prísť do humanitárneho skladu, ak niečo potrebujú. V Prešove naše poradkyne vypomáhajú v pobytových službách ľudí bez domova," povedal Rádio LUMEN.


Pobytové formy sociálnych služieb fungujú naďalej, ale v prísnom režime. Patria sem Dom svätej Faustíny pre ženy v núdzi vo Svidníku a Domov nádeje pre závislých na Jarkovej ulici v Prešove. „Tieto dve zariadenia sú pre pohyb klientov uzatvorené úplne, to znamená celý servis zariadenia zabezpečujú a poskytujú len zamestnanci. V službách pobytových pre ľudí bez domova v Prešove, tak v týchto zariadeniach klienti môžu len v čase od ôsmej do dvanástej hodiny denne odísť vonku a len pre najnutnejšie vybavenie náležitostí," uviedol Valíček.


Agentúry domácej ošetrovateľskej starostlivosti v Prešove a v Snine ponúkajú svoje služby naďalej, no tiež v sprísnených hygienických podmienkach. Opäť riaditeľ charity Peter Valíček: „Zdravotné sestry v Prešove a v Snine pred príchodom do domácnosti pacienta zisťujú všetky okolnosti – cestovateľskú anamnézu, pýtajú sa na možné stretnutia sa s rizikovými ľuďmi, žiadame, aby bolo vyvetrané, aby používali minimálne rúška. Sestry prídu vybavené dezinfekčnými prostriedkami, rúškami, rukavicami," povedal v rozhovore s Rádiom LUMEN.


V prípade, že sa bude situácia s koronavírusom na Slovensku zhoršovať, charita prijme ďalšie opatrenia na ochranu klientov a zamestnancov.

-

Zdroj: Rádio LUMEN / Mária Čigášová

( TK KBS, rl, mci; ml ) 20200415019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]