[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 25. 06. 2024   Meniny má Tadeáš, Olívia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Ľudia bez domova v Košiciach oslávili Veľkú noc za zatvorenými dverami
P:3, 14. 04. 2020 10:30, DOM

Košice 14. apríla (TK KBS) Ľudia bez domova v Charitnom dome sv. Alžbety (Arcidiecézna charita Košice) aj tento rok slávili Veľkú noc. Aj napriek mimoriadnej situácii si prípravou tradičných pokrmov pripomenuli veľkonočné sviatky za zatvorenými bránami. Prostredníctvom jedál charita dopriala takmer stovke ľudí bez domova pocit radosti a nádeje.

Tento rok ostali brány Charitného domu sv. Alžbety v Košiciach zatvorené. Aby predišli možnej nákaze i prípadnému šíreniu ochorenia COVID-19 prijímatelia nemôžu opúšťať areál zariadenia. Preto v útulku a nocľahárni pripomenutie Veľkej noci pre ľudí bez domova prebiehalo bez tradičnej svätej omše, bez hostí a bez spoločného posedenia. Tradičné jedlá boli rozdané obyvateľom charitného domu na jednotlivé izby. Pán Jozef si takéto pripomenutie Veľkej noci pochvaľoval: „Nečakal som, že tohoročné posedenie bude. Bolo iné ako predchádzajú, ale sme vďační, že pracovníci a kuchárky na nás myslia.“

Veľkonočné posedenie je každoročnou tradíciou. Tohoročnú prípravu pokrmov charita zabezpečila vďaka štedrosti a podpore spoločnosti Labaš. Každodenný pobyt v charitnom dome je v týchto dňoch mimoriadne náročný. Pod jednou strechou ostali v izolácii desiatky ľudí s rozličnými životnými príbehmi. Prijímatelia služieb v charitnom dome vyjadrili obrovskú vďačnosť, že na nich v týchto dňoch myslia aj iní.

-

Charitný dom sv. Alžbety v Košiciach (Arcidiecézna charita Košice) je celoročná pobytová služba poskytujúca dočasný domov, prístrešie, nevyhnutné úkony sociálnej pomoci a odborné poradenstvo. Službami chceme našich prijímateľov podporiť v samostatnosti a sebestačnosti. Našim cieľom je zlepšenie kvalitu života ľudí bez domova a v núdzi. Službou sa snažíme znižovať počet ľudí prespávajúcich na ulici a iných verejných priestoroch. Rovnako sa snažíme eliminovať riziko zdravotnej ujmy pre ľudí bez domova. Prijímateľom ponúkame možnosť využiť aj iné služby s cieľom riešenia ich nepriaznivej situácie.

TK KBS informovala Silvia Hrabčáková

( TK KBS, shr; ml ) 20200414051   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]