[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 17. 09. 2021   Meniny má Olympia       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Bratislavské Hanusove dni budú pre pandémiu po prvýkrát online
P:3, 08. 04. 2020 17:35, DOM

Bratislava 8. apríla (TK KBS) Hlavné mesto Slovenska v apríli už tradične ožíva kultúrno-akademickou diskusiou vďaka festivalu Bratislavské Hanusove Dni. Tento rok nás však pandémia koronavírusu drží v našich domovovoch, a preto sa organizátori rozhodli podujatie odložiť na jeseň. To však neznamená, že apríl zostane prázdny a na konci mesiaca Spoločenstvo Ladislava Hanusa prinesie po prvýkrát špeciálne vydanie festivalu prostredníctvom online platforiem.

Pohnuté časy, aké zažívame aj teraz, totiž so sebou prinášajú hlboké otázky o spoločnosti, človeku, jeho zodpovednosti voči Bohu, za iných ľudí, osobitne za tých najviac zraniteľných. Organizátori zo Spoločenstva Ladislava Hanusa chcú hľadať odpovede na tieto otázky na priesečníku kresťanskej kultúry a súčasnej spoločnosti spolu s rečníkmi z rôznych oblastí verejného života. „Práve v čase krízy a skúšky sme ako spoločnosť aj ako jednotlivci vnímavejší na veľké otázky ľudského života a preto sa potrebujeme pýtať a nachádzať odpovede inšpirované Evanjeliom a zdravým rozumom,“ vysvetlili organizátori.

Tematicky sa toto špeciálne online vydanie festivalu nebude veľmi líšiť od tých bežných. „Diváci sa môžu tešiť na témy týkajúce sa kultúry, politiky, teológie a Cirkvi, výchovy či ekonomiky. Ale plánujeme aj nejakú ľahšiu, lifestylovú diskusiu alebo koncert. A samozrejme neobídeme ani tému súčasnej epidémie,“ priblížili organizátori.

Diváci sa môžu opäť tešiť na hostí ako napríklad český kňaz a psychiater Max Kašparu, americký publicista Rod Dreher, či CEO medzinárodnej konzultantskej spoločnosti zo Singapuru Lawrence Chonga. Počas troch dní sa tak uskutoční približne desať podujatí v troch rôznych formátoch, ktoré sa budú streamovať. So slovenskými rečníkmi sa stretneme osobne, pričom diváci budú môcť klásť otázky prostredníctvom online platforiem; so zahraničnými hosťami sa spojíme cez internet, no nemal by chýbať ani koncert, ktorý tiež bude prenášaný online.

Organizátorom podujatia je Spoločenstvo Ladislava Hanusa, ktorého poslaním je prinášať Krista a Evanjelium do verejného života na Slovensku. Už viac ako 17 rokov sa o to usilujeme spájať vieru s rozumom duchovno-intelektuálnou formáciou mladých lídrov a angažovaním sa pre spoločné dobro v najrôznejších oblastiach kultúrneho a verejného života.

Všetky informácie o festivale môžu záujemcovia nájsť na oficiálnej stránke podujatia https://hanusovedni.sk/sk/bhd-online/ ako aj na Facebooku Bratislavských Hanusových dní: https://www.facebook.com/BratislavskeHanusoveDni/

TK KBS informoval František Bartek

( TK KBS, fba; ml ) 20200408047   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]