[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 12. 07. 2025   Meniny má Nina      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Jubilejný rok 2025
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež Lev XIV.
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity

Dodržiavanie zákazu vychádzania je dimenziou prikázania lásky k blížnemu
P:3, 07. 04. 2020 13:10, ZAH

Bratislava 7. apríla (TK KBS) Život v prísnej karanténe a dodržiavanie zákazu vychádzania je modernou dimenziou prikázania lásky k blížnemu. „To, čo sa nám javí ako forma obmedzovania našej slobody, je skutočne vyjadrením obáv o inú osobu,“ hovorí sanitárny riaditeľ nemocnice v Bergame pre Vatikánsky rozhlas. Táto oblasť je epicentrom epidémie koronavírusu s najvyšším počtom infikovaných a úmrtí v Taliansku celé týždne.

Massimo Castoldi priznáva, že všetky nemocnice v regióne prežívajú obliehanie a stále nie je dostatok miest. "V našom zariadení fungujú dve jednotky intenzívnej starostlivosti a ďalšie dodatočné oddelenie pľúcnej ventilácie. Príliš dlho sme si mysleli, že vírus nás neovplyvňní," - zdôrazňuje Castoldi. Zároveň uvádza, že je infikovaných stále viac lekárov a zdravotných sestier, čo je okrem iného ovplyvnené tým, že nemajú žiadne ochranné opatrenia a je nedostatok personálu.

„Ľudia nás však nenechajú vzdať sa. Unaveným lekárom nosia pizzu, organizovali fond na podporu našej nemocnice, z ktorého nakupujú pre nás masky a zástery a spolu s miestnou charitou zaplatia za pobyt v hoteli ľuďom, ktorí boli vyliečení, ale stále musia zostať v karanténe a nemajú doma podmienky,"- hovorí sanitárny riaditeľ nemocnice v Bergame.

„Žiadame našich občanov, aby si prejavili blízkosť a zostali na diaľku. Život v prísnej karanténe a dodržiavanie zákazu vychádzania je modernou dimenziou prikázania lásky k blížnemu. Ako lekári robíme všetko pre to, aby sa nikto z pacientov, ktorí nemôžu byť navštívení, necítil os amote,“ hovorí Massimo Castoldi vo Vatikánskom rozhlase.

Poznamenáva, že „v túto chvíľu sa aj tí, ktorí tvrdia, že sú neveriaci ,svojím vlastným spôsobom začínajú modliť.“ „Táto podpora ducha je nesmierne dôležitá. Do teraz bol s nami 82-ročný kňaz Ennio, ktorý bol pre nás oporou. Teraz ho nahradil kňaz z Bergama, ktorý hovorí: „ak v súčasnej situácii, mám 54 rokov, nebudem s chorými, na čo je moje kňazstvo“. Deň a noc je s chorými a so zamestnancami, a pretože je vzdelávaným chemikom, pripravil pre nás aj domácu dekontaminačnú tekutinu. Toto posilnenie potrebujeme teraz prostredníctvom osobného svedectva,“ zdôrazňuje lekár z Bergama.

Zdroj: www.ekai.pl

( TK KBS, ekai; rp ) 20200407031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]