TK KBS

Dnes je utorok 26. 05. 2020   Meniny má Dušan       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Farár z Kamenca pod Vtáčnikom dvíha hlavy cez SMS správy
P:3, 03. 04. 2020 11:58, DOMBratislava 3. apríla (TK KBS) Presne v deň výročia, keď prišiel farár Peter Tkáč do farnosti Kamenec pod Vtáčnikom, slúžil poslednú „normálnu“ svätú omšu. Ako povedal v rozhovore pre Tlačovú kanceláriu Konferencie biskupov Slovenska, potom prišlo bolestné zrušenie verejných zhromaždení veriacich, stopka pre každodenné sväté omše so svojimi veriacimi, zákaz všetkých spoločných aktivít s deťmi či dospelými.

„K tomu sa pridal chaos, strach a u mnohých aj panika. Vedel som, že ak upadneme už v počiatkoch, do konca to nevydržíme. Akonáhle som si uvedomil, že ako kňaz väčšinu svojich farníkov len tak rýchlo neuvidím a rovnako ani ostatných ľudí, okamžite mi prišla na myseľ možnosť zostať v kontakte cez SMS správy,“ povedal Peter Tkáč.

A tak začal. Takmer denne, ráno približne o 8:00, posiela viac ako 300 osobám SMS správu. „Správy obsahujú niečo na zasmiatie a niečo na zamyslenie. Sám som prekvapený, aký to má rôznorodý úspech. Ku každej správe nikdy nechýba požehnanie pre osobu, ktorá to prečíta. Takto dostávajú všetci - každé ráno - osobitné kňazské požehnanie,“ hovorí Peter Tkáč.

Niektorí mu napísali, že sa tešia na ráno, keď im opäť niečo pípne, zasmejú sa, zamyslia sa, príjmu požehnanie. „Ukazuje sa to ako trefa do čierneho, mám množstvo každodenných reakcií, pridávajú sa noví ľudia do zoznamu adresátov, niektorí robia niečo podobné ako ja, a to je super, sme ako jedna rodina. Cítim, že náš „Otecko“ toto mini-snaženie požehnáva. Vďaka operátorom za neobmedzené SMS,“ dodal farár v Kamenci pod Vtáčnikom.

Výber SMS správ, ktoré posiela Peter Tkáč:

Blondínka dostala na súťaži krásy Miss Slovensko otázku: "Keby ste sa mohli porozprávať s ktorýmkoľvek velikánom dejín, s najvýznamnejšou osobnosťou sveta, živým alebo mŕtvym, ktorú veľkú osobnosť by ste si vybrali?" "Neviem, asi živého."

Aj my sme si vybrali ŽIVÉHO, ba Zmŕtvychvstalého. Šťastný človek, ktorému zajasá srdce pri týchto slovách.

VYZRETOSŤ - "Človek musí v živote zažiť veľa ťažkého, aby našiel zmysel bolesti a utrpenia. Musí veľa stratiť, aby si dokázal vážiť to, čo mu zostalo. Musí byť poriadne oklamaný, aby si zamiloval pravdu. Musí ho vážne zraniť zlo a neláska, aby prestal ubližovať. Musí na neho dýchnuť smrť, aby začal konečne naplno žiť."
Prajem vám RADOSTNÉ SRDCE. Žehnám si vás+

Veliteľ dal po mesiaci výcviku nastúpiť vojakov: "Dnes bude výmena ponožiek!" "Hurá, konečne!" "Diktujem. Novák si vymení ponožky s Kollárom, Hronec s Fábrym, Tkáč s Mrkvičkom ..."
Dnes navrhujem výmenu myšlienok.
Lebo kto sa hneď RÁNO nerozhodne vedome, slobodne a vážne pre DOBRO, ani si to neuvedomuje, ale automaticky sa otvorí pre ZLO. Platí to pre všetky najcennejšie hodnoty - pokoj, radosť, pokora, dôvera, pravda, obeta, ... Boh, život, ... všetko.
Úprimne si vás všetkých žehnám+

"Ak chce Boh utvoriť hríb, urobí to za noc, ale keď chce utvoriť mohutný a silný dub, trvá mu to sto rokov. Veľké osobnosti rastú pomaly, v bojoch, v búrkach a v bolestiach."
Tak dozrievajme aj my v tento posledný marcový deň. Zo srdca si vás žehnám+
( TK KBS, rp; rp ) 20200403019   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020