[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 23. 03. 2023   Meniny má Adrián      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Aprílový Rebrík si môžu čitatelia voľne stiahnuť na webe rebrik.sk
P:3, 03. 04. 2020 11:18, DOM

Bratislava 3. apríla (TK KBS) Aprílové číslo časopisu Rebrík s témou Prežívame Veľkú noc sa už dostáva k čitateľom. Všetci, ktorým sme číslo poslali do škôl a farností ako zvyčajne, ho nájdu aj voľne na stiahnutie na stránke www.rebrik.sk. Tak si ho môžu prečítať aj napriek tomu, že ho pre súčasnú situáciu nemajú doma fyzicky.

V čísle nájdu čitatelia odpovede na mnoho otázok - Prečo sa zahaľujú kríže? V ktoré dni v kostole nehrá organ a nepočuť zvony? Čo je paškál a aké oleje sa svätia na Zelený štvrtok? Ak si chcete sprítomniť udalosti Poslednej večere Pána Ježiša s učeníkmi, poslúži vám vystrihovačka Toto je moje telo v strede Rebríka. Pri Božom hrobe po obradoch Veľkého piatku až do večera Bielej soboty uvažujeme o Ježišovej smrti. Uctíme si kríž a klaniame sa Ježišovi v Oltárnej sviatosti. K chvíľke na zamyslenie pri Božom hrobe pozýva strana 25.

V rubrike Vypátrali sme pre teba čitateľom miništrant Ondrejko rozpovie, ako sa najkrajšia slávnosť celého roka - Biela sobota - slávi v kostolíku Loretánskej Panny Márie v Bratislave. Zaujímavosti slávenia Veľkej noci v Južnom Sudáne i Ugande zas je možné nájsť na stránke venovanej 25. výročiu Dobrej noviny. Rubrika Vítaní sme v chráme pokračuje Bohoslužbou obety II. – premenenie. Dvojstránka vychádza s podporou Konferencie biskupov Slovenska.

Rubriky Veselí duchom a Rika v Hádankove sa tiež venujú Veľkej noci. Čitatelia môžu dokresliť bahniatka účastníkom sprievodu na Kvetnú nedeľu a podľa mriežky prekresliť Ježišovu tvár na Veronikinej šatke. Vyfarbením mozaiky získate známy dojemný výjav konca krížovej cesty. Napokon je možné napísať veľkonočnú radostnú správu vlastnými slovami. V Písmenkovej polievke sa predstaví poštový holub z knižky spisovateľky Ivony Ďuričovej Vtáčie dobrodružstvá. Isto potešia aj pekné ilustrácie Hedvigy Gutierrez. Rubrika vychádza s príspevkom Fondu na podporu umenia a vedie k záujmu o čítanie.

Zvedavka Zvedavá sa rozpráva so slečnou Ponožkou Pätoprstou. Dostanú sa až k prvým pleteným ponožkám približne z 3. – 6. storočia nášho letopočtu. Pri riešení úloh zo Školy stonožky Jožky budú čitatelia potrebovať farbičky. Na priloženom obrázku vyfarbia popletené veci, dokreslia niečo z jarnej prírody a dovedú mláďatká zvieratiek k ich mamičkám.

V 8. časti seriálu Verní vo viere sa dozvedia čitatelia o udalostiach zo 7. septembra 1619. Košice sú ponorené do hlbokej tmy. V meste panuje strach z blížiacej sa vojny. Traja kňazi vydávajú svedectvo o svojej viere vlastným životom. Originálny slovenský kreslený príbeh Juraja Gonšora Verní vo viere vychádza pri príležitosti 400. výročia hrdinskej smrti Svätých košických mučeníkov.

TK KBS informovala Margaréta Binderová

( TK KBS, mbi; ml ) 20200403016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]