[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 26. 09. 2023   Meniny má Edita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Zverme sa Bohu na príhovor sv. Jána Pavla II., pozýva kardinál Dziwisz
P:3, 02. 04. 2020 09:55, ZAH

Poľsko 2. apríla (TK KBS) Pred 15 rokmi zomrel dnes už svätý Ján Pavol II. Kardinál Stanislav Dziwisz, jeho bývalý osobný tajomník, pozýva veriacich k modlitbe zverenia sa Milosrdnému Bohu na príhovor svätého Jána Pavla.

- - -

Keď pred 15 rokmi sv. Ján Pavol II. odchádzal do Otcovho domu, na námestí sv. Petra vo Vatikáne, v kostoloch a kaplnkách po celom svete, na námestiach, aj pri cestných krížoch bola veľká modlitbová vigília miliónov ľudských sŕdc. Naše ulice a chrámy boli plné tichého šepotu rozmodlených ľudí, ktorí chceli byť spolu v týchto dňoch a zjednocovali sa pri umierajúcom Pápežovi, aby ho sprevádzali svojou láskou a ďakovali mu za dar jeho života a svätosti. On vedel, že odchádza obklopený veľkou rodinou, ako otec uprostred milujúcich detí.

Myslím na tie chvíle jednoty, keď sa pozerám na prázdne a opustené námestie svätého Petra, keď vidím prázdne chrámy a mŕtve ulice. Svet sa zastavil rovnako, ako sa zastavil pred 15 rokmi. Vtedy sme sa cítili osirelí, ale dokázali sme sa navzájom posilňovať a hľadať útechu v Bohu, ktorý je Žriedlom Života. Dokážeme dnes – tak ako vtedy – zostávať vo vzájomnej láske, napriek spoločnej bolesti a smútku? Dokážeme hľadať nádej a čerpať silu z pravdy, že síce nemôžeme sa dnes fyzicky stretnúť, ale predsa len naše spoločenstvo je  skutočné a existuje napriek zatvoreným dverám našich domovov?

Som hlboko presvedčený, že sa musíme spoločne obrátiť na svätého Pápeža, aby orodoval za nás, spoločne chceme prosiť milosrdného Boha a úpenlivo ho prosiť, aby skončila pandémia koronavírusu. Preto vás všetkých prosím, drahí  bratia a sestry, aby sme sa pri príležitosti 15. výročia  odchodu Jána Pavla do Domu Nebeského Otca znovu pri ňom zjednotili.

Veľmi vás prosím, nech nikto nechýba v tomto duchovnom spoločenstve 2. apríla o 21,37 hod. Nech sa vznesie do Neba naša modlitba zverenia sa Milosrdnému Bohu na príhovor svätého Jána Pavla - naliehavo žiada kardinál Stanisław Dziwisz k 15. výročiu úmrtia Jána Pavla II.

 

Prosme Pána Boha  s dôverou:

„Všemohúci Bože, tvárou v tvár pandémii, ktorá zasiahla ľudstvo, s novou horlivosťou obnovujeme úkon zverenia sa Tvojmu milosrdenstvu, ktorý urobil svätý Ján Pavol II. Tebe, milosrdný Otče, zverujeme osud sveta a každého človeka. K Tebe pokorne voláme.

Požehnaj všetkých, ktorí sa namáhajú, aby chorí boli liečení a zdraví chránení pred nákazou. Navráť zdravie postihnutým chorobou, daj trpezlivosť žijúcim v karanténe  a zomrelých prijmi do svojho Domu. Upevňuj v zdravých ľuďoch  zmysel pre zodpovednosť za seba aj ostatných, aby dodržiavali potrebné obmedzenia a pomáhali tým, ktorí to potrebujú.

Obnov našu vieru, aby sme ťažké chvíle prežívali s Kristom, Tvojim Synom, ktorý sa stal pre nás človekom a zostáva s nami každý deň. Vylej svojho Ducha na náš národ a na celý svet, aby tí, ktorých zjednotil boj  s chorobou, zjednotili sa tiež v zvelebovaní Teba, Stvoriteľa vesmíru a horlivo bojovali s vírusom hriechu, ktorý ničí ľudské srdcia.

Večný Otec, pre bolestné umučenie a zmŕtvychvstanie Tvojho Syna, maj milosrdenstvo s nami i s celým svetom.

Mária, Matka Milosrdenstva, oroduj za nás.

Svätý Ján Pavol II., svätá Faustína a všetci svätí, orodujte za nás.“

-

Stanisław Kardinál Dziwisz

-

Zdroje: e-kai.pl / rudinska.fara.sk

( TK KBS, vju; ml ) 20200402010   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]