[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 22. 09. 2021   Meniny má Móric       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Zverme sa Bohu na príhovor sv. Jána Pavla II., pozýva kardinál Dziwisz
P:3, 02. 04. 2020 09:55, ZAH

Poľsko 2. apríla (TK KBS) Pred 15 rokmi zomrel dnes už svätý Ján Pavol II. Kardinál Stanislav Dziwisz, jeho bývalý osobný tajomník, pozýva veriacich k modlitbe zverenia sa Milosrdnému Bohu na príhovor svätého Jána Pavla.

- - -

Keď pred 15 rokmi sv. Ján Pavol II. odchádzal do Otcovho domu, na námestí sv. Petra vo Vatikáne, v kostoloch a kaplnkách po celom svete, na námestiach, aj pri cestných krížoch bola veľká modlitbová vigília miliónov ľudských sŕdc. Naše ulice a chrámy boli plné tichého šepotu rozmodlených ľudí, ktorí chceli byť spolu v týchto dňoch a zjednocovali sa pri umierajúcom Pápežovi, aby ho sprevádzali svojou láskou a ďakovali mu za dar jeho života a svätosti. On vedel, že odchádza obklopený veľkou rodinou, ako otec uprostred milujúcich detí.

Myslím na tie chvíle jednoty, keď sa pozerám na prázdne a opustené námestie svätého Petra, keď vidím prázdne chrámy a mŕtve ulice. Svet sa zastavil rovnako, ako sa zastavil pred 15 rokmi. Vtedy sme sa cítili osirelí, ale dokázali sme sa navzájom posilňovať a hľadať útechu v Bohu, ktorý je Žriedlom Života. Dokážeme dnes – tak ako vtedy – zostávať vo vzájomnej láske, napriek spoločnej bolesti a smútku? Dokážeme hľadať nádej a čerpať silu z pravdy, že síce nemôžeme sa dnes fyzicky stretnúť, ale predsa len naše spoločenstvo je  skutočné a existuje napriek zatvoreným dverám našich domovov?

Som hlboko presvedčený, že sa musíme spoločne obrátiť na svätého Pápeža, aby orodoval za nás, spoločne chceme prosiť milosrdného Boha a úpenlivo ho prosiť, aby skončila pandémia koronavírusu. Preto vás všetkých prosím, drahí  bratia a sestry, aby sme sa pri príležitosti 15. výročia  odchodu Jána Pavla do Domu Nebeského Otca znovu pri ňom zjednotili.

Veľmi vás prosím, nech nikto nechýba v tomto duchovnom spoločenstve 2. apríla o 21,37 hod. Nech sa vznesie do Neba naša modlitba zverenia sa Milosrdnému Bohu na príhovor svätého Jána Pavla - naliehavo žiada kardinál Stanisław Dziwisz k 15. výročiu úmrtia Jána Pavla II.

 

Prosme Pána Boha  s dôverou:

„Všemohúci Bože, tvárou v tvár pandémii, ktorá zasiahla ľudstvo, s novou horlivosťou obnovujeme úkon zverenia sa Tvojmu milosrdenstvu, ktorý urobil svätý Ján Pavol II. Tebe, milosrdný Otče, zverujeme osud sveta a každého človeka. K Tebe pokorne voláme.

Požehnaj všetkých, ktorí sa namáhajú, aby chorí boli liečení a zdraví chránení pred nákazou. Navráť zdravie postihnutým chorobou, daj trpezlivosť žijúcim v karanténe  a zomrelých prijmi do svojho Domu. Upevňuj v zdravých ľuďoch  zmysel pre zodpovednosť za seba aj ostatných, aby dodržiavali potrebné obmedzenia a pomáhali tým, ktorí to potrebujú.

Obnov našu vieru, aby sme ťažké chvíle prežívali s Kristom, Tvojim Synom, ktorý sa stal pre nás človekom a zostáva s nami každý deň. Vylej svojho Ducha na náš národ a na celý svet, aby tí, ktorých zjednotil boj  s chorobou, zjednotili sa tiež v zvelebovaní Teba, Stvoriteľa vesmíru a horlivo bojovali s vírusom hriechu, ktorý ničí ľudské srdcia.

Večný Otec, pre bolestné umučenie a zmŕtvychvstanie Tvojho Syna, maj milosrdenstvo s nami i s celým svetom.

Mária, Matka Milosrdenstva, oroduj za nás.

Svätý Ján Pavol II., svätá Faustína a všetci svätí, orodujte za nás.“

-

Stanisław Kardinál Dziwisz

-

Zdroje: e-kai.pl / rudinska.fara.sk

( TK KBS, vju; ml ) 20200402010   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]