emauzy.online. Aktuálne poradňa funguje len prostredníctvom internetového chatu. "> emauzy.online. Aktuálne poradňa funguje len prostredníctvom internetového chatu. " />
[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 11. 08. 2022   Meniny má Zuzana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Združenie V.I.A.C. spúšťa od 1. apríla online poradňu emauzy.online
P:3, 01. 04. 2020 12:00, DOM

Trstená 1. apríla (TK KBS) Veriaci zostali nielen bez svätých omší, ale mnohí z nich aj bez reálnej duchovnej podpory v týchto okolnostiach. Tú dnes väčšinou majú len cez živé prenosy svätých omší či modlitieb, avšak tie nenahradia kontakt, kde sa môžu pýtať či počuť slovo povzbudenia. Preto občianske združenie V.I.A.C. – Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže spúšťa od 1. apríla 2020 novú online poradňu emauzy.online.

„Ide predovšetkým o priestor sprevádzania – tak ako Ježiš sprevádzal emauzských učeníkov, keď sa sklamaní vracali z Jeruzalema do Emauzy,“ hovorí Branislav Kožuch. „A vieme, čo sa s nimi stalo – ich pohľad na situáciu sa mení, ich srdcia sa menia – „ci nám nehoreli srdcia, keď sa s nami cestou rozpával?," dodáva Kožuch. Nejde o psychologickú poradňu či linku krízovej intervencie, ale ide o priestor, ktorý dáva možnosť duchovnej podpory, či už formou duchovného rozhovoru alebo krátkej modlitby.

Aktuálne poradňa funguje len prostredníctvom internetového chatu, kde sú pripravení laici, kňazi aj rehoľné sestry, alebo prostredníctvom mailu. „Laici, ktorí sú zapojení do tejto služby, majú za sebou duchovnú formáciu, napr. diecéznych animátorských škôl, a pracujú v tejto službe pod našou supervíziou,“ vysvetľuje Kožuch.

„Ak sa nám podarí nájsť partnera, ktorý nám pomôže pokryť finančné náklady, chceli by sme postupne zriadiť aj telefonickú službu, aby sme službu sprístupnili aj tým, pre ktorých je lepšie a ľahšie telefonovať,“ hovorí Ján Takáč, zodpovedný za technickú prevádzku online portálu.

Prioritne sa portál zameriava na mladých a rodiny, postupne na ňom budú pribúdať aj tematické články a videá. Už dnes sa za poradcov i všetkých, ktorí sa ozvú cez portál, modlia v Oravskom centre mládeže počas neustálej 24-hodinovej adorácie.

Viac informácií je možné nájsť na stránke emauzy.online.

TK KBS informoval Branislav Kožuch

( TK KBS, bko; ml ) 20200401026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Kanade

Stretnutie mládeže T22

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus