[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 16. 06. 2024   Meniny má Blanka      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Centrum "Femina" spúšťa nové možnosti poradenstva pre ľudí v núdzi
P:3, 01. 04. 2020 10:05, DOM

Levice 1. apríla (TK KBS) Centrum konkrétnej pomoci "Femina" v týchto dňoch rozbieha čet - online poradenstvo pre ženy, členov rodiny, starších ľudí, ktorí potrebujú pomôcť. Odborníčky pomáhajú obetiam diskriminácie, násilia, riešia krízy v rodinách, sociálnu núdzu, nedostatok potravín. Pomáhajú v prípadoch, keď ľudia nemajú kde bývať. Taktiež poskytujú poradenstvo nečakane tehotným. Čet je k dispozícii na centrumfemina.sk, zatiaľ v skúšobnej dobe na dve hodiny počas pracovných dní.

Aktuálne rodiny trávia viac spoločného času doma, v uzatvorených domoch či bytoch. Stúpajú počty vzniknutých krízových situácií. Anna Siekelová z centra konkrétnej pomoci Femina povedala: „Ponúkame novú možnosť komunikácie a to je online, čet, s ľuďmi, ktorí potrebujú pomôcť. K dispozícii sme online každý pracovný deň v čase od 9.00 do 11.00 hod. Mimo tohto času nám návštevníci môžu nechať správu a my sa im ozveme v najbližší pracovný deň. Četovať samozrejme môžu aj anonymne, nemusia nám vôbec prezradiť svoju totožnosť.”  

Pomoc centra stojí na štyroch hodnotách - odbornosť - spolupracuje s odborníkmi z oblasti práva, psychológie a gynekológie; úcta a rešpekt - pomáhajú bez ohľadu na tvoju sociálnu alebo ekonomickú situáciu; diskrétnosť - poskytnuté poradenstvo môže byť aj anonymné a ochrana života - od počatia po prirodzenú smrť.

Pred niekoľkými týždňami projekt spustil novú webovú stránku centrumfemina.sk. Pridanou hodnotou k službám je aj čet. Pomoc ľuďom v núdzi nie je ojedinelým projektom Fóra života.

Marcela Dobešová, predsedníčka Fóra života sa vyjadrila: „Od začiatku fungovania Fóra života sme úspešne rozbehli množstvo projektov konkrétnej pomoci, ktoré fungujú dodnes. Projekt Zachráňme životy, ktorý poskytuje finančnú pomoc tehotným ženám v núdzi, poradňa Alexis s odborným poradenstvom pre nečakané tehotenstvá a samozrejme centrum konkrétnej pomoci Femina. Všetky naše projekty pokračujú aj v tomto čase a pomáhajú. Aj keď naši pracovníci pracujú pre ich bezpečnosť z domu, odpovedajú mailom, či telefonicky.”

Fórum života prišlo aj s novým projektom Medzigeneračná solidarita a ochrana ľudskej dôstojnosti. „Pripravujeme veľký celoslovenský projekt, ktorý má komplexne pomáhať rodinám v núdzi. Vzniknutá situácia nás troška zabrzdila v jeho realizácii, ale veríme, že ho pred letom naplno spustíme”, vysvetľuje opäť Marcela Dobešová.

O Fóre života

Fórum života je platformou pro-life organizácií a jednotlivcov od roku 2001. Svojimi aktivitami scitlivuje verejnú mienku v prospech života, pozitívne komunikuje hodnotu života a ľudskú dôstojnosť a navrhuje systémové riešenia v ochrane ľudského života. Pôsobí v regiónoch Slovenska, v teréne, v poradných orgánoch a v medzinárodných organizáciách.

Aktivity a projekty Fóra života sú zamerané na vzdelávanie (Tlakový hrniec, konferencie Vyber si život, 25. marec – Deň počatého života, Sviečka za nenarodené deti, Cena Antona Neuwirtha) a na konkrétnu pomoc (Sieť pomoci, Zachráňme životy, centrum konkrétnej pomoci Femina). Je zriaďovateľom Poradne Alexis, n.o. Tlakový hrniec a spoluzriaďovateľom gynekologických ambulancií Gianna v Žiline, Terezka v Poprade a sociálneho podniku Labore.

TK KBS informovala Elena Burešová

( TK KBS, ebu; ml ) 20200401021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]