[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 22. 09. 2021   Meniny má Móric       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Centrum "Femina" spúšťa nové možnosti poradenstva pre ľudí v núdzi
P:3, 01. 04. 2020 10:05, DOM

Levice 1. apríla (TK KBS) Centrum konkrétnej pomoci "Femina" v týchto dňoch rozbieha čet - online poradenstvo pre ženy, členov rodiny, starších ľudí, ktorí potrebujú pomôcť. Odborníčky pomáhajú obetiam diskriminácie, násilia, riešia krízy v rodinách, sociálnu núdzu, nedostatok potravín. Pomáhajú v prípadoch, keď ľudia nemajú kde bývať. Taktiež poskytujú poradenstvo nečakane tehotným. Čet je k dispozícii na centrumfemina.sk, zatiaľ v skúšobnej dobe na dve hodiny počas pracovných dní.

Aktuálne rodiny trávia viac spoločného času doma, v uzatvorených domoch či bytoch. Stúpajú počty vzniknutých krízových situácií. Anna Siekelová z centra konkrétnej pomoci Femina povedala: „Ponúkame novú možnosť komunikácie a to je online, čet, s ľuďmi, ktorí potrebujú pomôcť. K dispozícii sme online každý pracovný deň v čase od 9.00 do 11.00 hod. Mimo tohto času nám návštevníci môžu nechať správu a my sa im ozveme v najbližší pracovný deň. Četovať samozrejme môžu aj anonymne, nemusia nám vôbec prezradiť svoju totožnosť.”  

Pomoc centra stojí na štyroch hodnotách - odbornosť - spolupracuje s odborníkmi z oblasti práva, psychológie a gynekológie; úcta a rešpekt - pomáhajú bez ohľadu na tvoju sociálnu alebo ekonomickú situáciu; diskrétnosť - poskytnuté poradenstvo môže byť aj anonymné a ochrana života - od počatia po prirodzenú smrť.

Pred niekoľkými týždňami projekt spustil novú webovú stránku centrumfemina.sk. Pridanou hodnotou k službám je aj čet. Pomoc ľuďom v núdzi nie je ojedinelým projektom Fóra života.

Marcela Dobešová, predsedníčka Fóra života sa vyjadrila: „Od začiatku fungovania Fóra života sme úspešne rozbehli množstvo projektov konkrétnej pomoci, ktoré fungujú dodnes. Projekt Zachráňme životy, ktorý poskytuje finančnú pomoc tehotným ženám v núdzi, poradňa Alexis s odborným poradenstvom pre nečakané tehotenstvá a samozrejme centrum konkrétnej pomoci Femina. Všetky naše projekty pokračujú aj v tomto čase a pomáhajú. Aj keď naši pracovníci pracujú pre ich bezpečnosť z domu, odpovedajú mailom, či telefonicky.”

Fórum života prišlo aj s novým projektom Medzigeneračná solidarita a ochrana ľudskej dôstojnosti. „Pripravujeme veľký celoslovenský projekt, ktorý má komplexne pomáhať rodinám v núdzi. Vzniknutá situácia nás troška zabrzdila v jeho realizácii, ale veríme, že ho pred letom naplno spustíme”, vysvetľuje opäť Marcela Dobešová.

O Fóre života

Fórum života je platformou pro-life organizácií a jednotlivcov od roku 2001. Svojimi aktivitami scitlivuje verejnú mienku v prospech života, pozitívne komunikuje hodnotu života a ľudskú dôstojnosť a navrhuje systémové riešenia v ochrane ľudského života. Pôsobí v regiónoch Slovenska, v teréne, v poradných orgánoch a v medzinárodných organizáciách.

Aktivity a projekty Fóra života sú zamerané na vzdelávanie (Tlakový hrniec, konferencie Vyber si život, 25. marec – Deň počatého života, Sviečka za nenarodené deti, Cena Antona Neuwirtha) a na konkrétnu pomoc (Sieť pomoci, Zachráňme životy, centrum konkrétnej pomoci Femina). Je zriaďovateľom Poradne Alexis, n.o. Tlakový hrniec a spoluzriaďovateľom gynekologických ambulancií Gianna v Žiline, Terezka v Poprade a sociálneho podniku Labore.

TK KBS informovala Elena Burešová

( TK KBS, ebu; ml ) 20200401021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]