[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 17. 09. 2021   Meniny má Olympia       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Projekt "Slobodný" spustil modlitbovú reťaz za zastavenie pandémie
P:3, 01. 04. 2020 09:45, DOM

Bratislava 1. apríla (TK KBS) Projekt "Slobodný" spustil online modlitbovú reťaz za zastavenie pandémie koronavírusu. Ide o skupinu mladých kresťanov, ktorí chcú ľudom pomáhať žiť slobodný život s Kristom. Projekt spustili na stránke modlitbovaretaz.sk. Okrem možnosti zapojiť sa do modlitieb sú na stránke aj aktuálne informácie o online svätých omšiach či chválach.

"Od prepuknutia pandémie a prvých zdieľaní rôznych spoločných modlitieb na sociálnych sieťach, nám prišla do srdca túžba zapojiť sa a pomôcť," vysvetľuje zámer myšlienky Miroslav Karahuta, jeden zo zástupcov projektu. Dodáva, že podobnú reťaz už v minulosti pripravili pre katolícke spoločenstvo Marana Tha z Prešova. Podstata spočívala v tom, aby sa mohli členovia spoločenstva za seba navzájom organizovanejšie modliť. Neskôr spustili modernejšiu verziu v Čechách pre katolícky nadačný fond Credo (https://modlitba.duchovniobnova.cz/). Tretia reťaz bola súčasť modlitieb za parlamentné voľby.

"Tieto modlitbové reťaze fungujú v polhodinových intervaloch 3x do týždňa. Do sŕdc nám prišla túžba spustiť takúto reťaz pre všetkých, čo sa chcú modliť za (teda skôr “proti”) súčasnej kríze a pandémii. Naša predstava je, aby to bola 24x7 v polhodinových intervaloch (tento čas sa nám osvedčil pri ostatných reťaziach)," avizuje Miroslav Karahuta. Modliť sa dá rôznym spôsobom - vlastnými slovami alebo inou modlitbou, v jazykoch, chválami, čítaním Biblie, tichom, pôstom, pokáním, svätou omšou. Pri prihlásení môžu záujemcovia získať na e-mail aj upomienku, aby ich systém na modlitbu upozornil.

"Nemusí to byť ďalšia "povinnosť" alebo "záväzok" k modlitbe. Chceme aby táto reťaz bola spojivkom medzi množstvom modlitieb, reťazí a aktivít. Keďže musíme byť doma, nemôžeme sa modliť v skupinkách, spojme sa takto do jednej veľkej kresťanskej modlitbovej skupinky. Povzbuďme sa navzájom - aby každý vedel, že v tom nie je sám. V prvom rade je s nami Boh a On povedal, že tam, kde sa modlia traja, je On medzi nimi. Nebuďme len traja, buďme 33, buďme 3 333, buďme celý národ, spoločne v modlitbe," odkazujú iniciátori modlitby.

Bližšie informácie je možné nájsť na stránke modlitbovaretaz.sk

TK KBS informoval Miroslav Karahuta

( TK KBS, mka; ml ) 20200401020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]