[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 28. 03. 2023   Meniny má Soňa      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Projekt "Slobodný" spustil modlitbovú reťaz za zastavenie pandémie
P:3, 01. 04. 2020 09:45, DOM

Bratislava 1. apríla (TK KBS) Projekt "Slobodný" spustil online modlitbovú reťaz za zastavenie pandémie koronavírusu. Ide o skupinu mladých kresťanov, ktorí chcú ľudom pomáhať žiť slobodný život s Kristom. Projekt spustili na stránke modlitbovaretaz.sk. Okrem možnosti zapojiť sa do modlitieb sú na stránke aj aktuálne informácie o online svätých omšiach či chválach.

"Od prepuknutia pandémie a prvých zdieľaní rôznych spoločných modlitieb na sociálnych sieťach, nám prišla do srdca túžba zapojiť sa a pomôcť," vysvetľuje zámer myšlienky Miroslav Karahuta, jeden zo zástupcov projektu. Dodáva, že podobnú reťaz už v minulosti pripravili pre katolícke spoločenstvo Marana Tha z Prešova. Podstata spočívala v tom, aby sa mohli členovia spoločenstva za seba navzájom organizovanejšie modliť. Neskôr spustili modernejšiu verziu v Čechách pre katolícky nadačný fond Credo (https://modlitba.duchovniobnova.cz/). Tretia reťaz bola súčasť modlitieb za parlamentné voľby.

"Tieto modlitbové reťaze fungujú v polhodinových intervaloch 3x do týždňa. Do sŕdc nám prišla túžba spustiť takúto reťaz pre všetkých, čo sa chcú modliť za (teda skôr “proti”) súčasnej kríze a pandémii. Naša predstava je, aby to bola 24x7 v polhodinových intervaloch (tento čas sa nám osvedčil pri ostatných reťaziach)," avizuje Miroslav Karahuta. Modliť sa dá rôznym spôsobom - vlastnými slovami alebo inou modlitbou, v jazykoch, chválami, čítaním Biblie, tichom, pôstom, pokáním, svätou omšou. Pri prihlásení môžu záujemcovia získať na e-mail aj upomienku, aby ich systém na modlitbu upozornil.

"Nemusí to byť ďalšia "povinnosť" alebo "záväzok" k modlitbe. Chceme aby táto reťaz bola spojivkom medzi množstvom modlitieb, reťazí a aktivít. Keďže musíme byť doma, nemôžeme sa modliť v skupinkách, spojme sa takto do jednej veľkej kresťanskej modlitbovej skupinky. Povzbuďme sa navzájom - aby každý vedel, že v tom nie je sám. V prvom rade je s nami Boh a On povedal, že tam, kde sa modlia traja, je On medzi nimi. Nebuďme len traja, buďme 33, buďme 3 333, buďme celý národ, spoločne v modlitbe," odkazujú iniciátori modlitby.

Bližšie informácie je možné nájsť na stránke modlitbovaretaz.sk

TK KBS informoval Miroslav Karahuta

( TK KBS, mka; ml ) 20200401020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]