[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 28. 03. 2023   Meniny má Soňa      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Tešiteľ Faustyn: Tento čas vníma ako krásne duchovné cvičenia
P:3, 31. 03. 2020 14:22, DOM

Bratislava 31. marca (TK KBS) Katolícky kňaz a člen Kongregácie bratov Tešiteľov z Gethseman Faustyn Rafał Wesołowski vníma tento čas vníma ako krásne duchovné cvičenia, ktoré pre neho pripravil Boh. Ako povedal pre Tlačovú kanceláriu Konferencie biskupov Slovenska, na začiatku rozšírenia koronavírusu a zavádzaní opatrení proti nákaze, mu bolo ťažko zmieriť sa so situáciou. Teraz však vníma veľa pozitývnych aspektov. „Mám pocit, že dnes som pre ľudí ešte viac kňazom ako do teraz, a to napriek obmedzeniam. Každý deň sa modlíme v komunite počas adorácie za Slovensko, za lekárov, zdravotné sestry, obete nákazy. Už dávno som nemal toľko času, aby som bol tak blízko Boha počas modlitby,“ povedal páter Faustyn.

Faustyn pôsobí ako kňaz prvej slovenskej Archy otca Pia v Marianke pri Bratislave. „Každý deň na diaľku žehnám všetkých, počas 24 hodín adorujú kríž nášho Pána. „Spovedám individuálne, mám pre mojich penitentov viac času ako bežne. S mladými z nášho spoločenstva Údolie sa stretávame na video hovoroch cez internet. Modlíme sa, spievame, rozprávame,“ hovorí páter Faustyn.

Sväté omše vysielajú bratia Tešitelia z Marianky cez internet, ale pátrovi Faustaynovi už cýbajú chválové pesne, plný kostol detí a mladých ľudí. „Cítim však, že Boh ma vyvolil v dnešnej dobe, aby som si ešte živšie uvedomil svoje kňaztsvo, že nie ľudia sú pre mňa, ale že ja som Jezišovym kňazom pre ľudí a musím im sprostredkovať Krista čonajviac prístupným spôsobom. Hľadám možnosti, ako byť stále bližšie k ľuďom, predovšetkým cez modlitbu a tichú prítomnosť, vzbudzujem si úmysel i požehnávam ľudí napriek tomu, že si to možno neuvedomujú. Verím že Boh nám skrze súčasnú situáciu chce ukázať svoju silu a ešte živšie si uvedomiť moc kňazstva,“ dodal páter Faustyn.

( TK KBS, rp; rp ) 20200331027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]