[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 22. 09. 2021   Meniny má Móric       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Sestry satmárky pozývajú k novéne za ukončenie pandémie koronavírusu
P:3, 31. 03. 2020 11:50, DOM

Vrícko 31. marca (TK KBS) Predposledný marcový deň tohto roka uplynulo päť rokov od úmrtia sr. M. Bernadety Pánčiovej z Kongregácie Milosrdných sestier sv. Vincenta – Satmárok, zakladateľky Rodiny Nepoškvrnenej. Toto výročie si pripomenuli nielen všetky jej spolusestry, ktoré na ňu v tento deň osobitne pamätali vo svojich modlitbách, ale aj mnohí členovia Rodiny Nepoškvrnenej, o čom svedčili ich telefonáty do Rodiny vo Vrícku. Aj niekoľkí kňazi za ňu slúžili svätú omšu v tichu chrámu, bez účasti veriacich.

Už ako pripútaná na lôžko, ktoré bolo jej obetným oltárom, povedala: „Nezabudnite, čím viac budete Matku prosiť, tým viac dostanete!“ Jej veľkou túžbou bolo spojiť Slovensko modlitbou ruženca. Čo by nám asi povedala dnes, v situácii, ktorú prežívame? Zaiste by nás neustále povzbudzovala k horlivej modlitbe, najmä k modlitbe ruženca. "Obraciame sa na všetkých bratov a sestry, členov Rodiny Nepoškvrnenej, všetky ostatné spoločenstvá s veľkou výzvou. Spojme sa od 1. apríla 2020 v modlitbe Novény k Panne Márii z Pompejí na spoločný úmysel: za odvrátenie a ukončenie epidémie," uviedla sr. M. Alžbeta Lukasová, SMVS.

Novéna k Panne Márii z Pompejí trvá 54 dní. Každý deň sa modlia tri časti posvätného ruženca - radostný, bolestný a slávnostný a určené modlitby. Odporúča sa pomodliť aj štvrtú časť - ruženec svetla. Prvých 27 dní sa modlíme prosebnú časť Novény k Panne Márii z Pompejí a ďalších 27 dní sa modlíme ďakovnú časť novény spolu s určenými modlitbami. Informácie o novéne a text modlitby je k dispozícii na stránke www.satmarky.sk (časť Pompejská novéna).

( TK KBS, alu; ml ) 20200331022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]