[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 18. 09. 2021   Meniny má Eugénia       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vodkyne a skauti Európy slávili detskú online svätú omšu v Košiciach
P:3, 30. 03. 2020 09:02, DOM

Košice 30. marca (TK KBS) Vodkyne a skauti Európy slávili v nedeľu online detskú svätú omšu cez stream prostredníctvom svojej stránky na sociálnej sieti. Symbolicky sa tak na nej zúčastnili aj skauti z iných skautských organizácií, rodičia aj deti z farností z celého Slovenska.

Skautsko-detskú svätú omšu celebroval Pavol Trgo SJ z kaplnky Spoločnosti Ježišovej v Košiciach. V kázni venovanej evanjeliu vyzdvihol význam Ježiša Krista ako kotvy, ktorá nás má pritiahnuť na hlbinu aby sme mu dokázali veriť a byť vzkriesení ako Lazar k novému životu. Deti potešila maketa člnu, vesla a kotvy, ktoré názorne dotvárali priestor kaplnky.

Skauti nielen na Slovensku museli v tieto dni obmedziť svoje aktivity a "skautujú" prakticky doma. Nechcú však byť ľahostajní voči výzvam miestnych samospráv a organizácií, a preto sa zapájajú do pomoci najmä seniorom a ľuďom v núdzi.

Vodkyne a skauti Európy vytvorili platformu Skautská pomoc, ktorá organizuje dobrovoľníkov z radov skautov aj neskautov aby sa  zapojili do pomoci ľuďom, ktorí ju potrebujú. Vyzývajú všetkých záujemcov aby sa prihlásili cez e-mailovú adresu fse@fse.sk.

Skautov svojím videom povzbudil aj vladyka Milan Lach SJ, biskup gréckokatolíckej eparchie Parma v štáte Ohio, USA, bývalý národný duchovný asistent Federácie skautov Európy na Slovensku.

Vladyka vo svojom príhovore vyzdvihol zvlášť dva body skautského zákona: "Skaut je pripravený slúžiť svojmu blížnemu" a "Skaut sa napriek ťažkostiam usmieva". Upozornil, že nemáme v dňoch pandémie koronavírusu zabúdať na ľudí, ktorí sú na našu pomoc priamo odkázaní a máme byť pripravení im túto pomoc poskytnúť. Skautské heslo "Vždy pripravený" je práve v týchto dňoch veľmi aktuálne.

TK KBS informoval Adam Žilinek

( TK KBS, azi; ml ) 20200330023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]