[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 17. 09. 2021   Meniny má Olympia       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rehoľníčky bojujú s vírusom v prvej línii, prinášajú konkrétnu pomoc
P:3, 27. 03. 2020 13:24, ZAH

Taliansko 27. marca (TK KBS) Na nemocničných chodbách aj v tichu klauzúry, ďaleko od pozornosti médií, sa stretávajú s pandémiou tisíce rehoľných sestier. Prinášajú chorým konkrétnu pomoc a posilňujú ich modlitbou.

„Vieme, že sa môžeme nakaziť a dokonca zomrieť, ale chceme slúžiť až do konca,“ uviedla pre Vatikánsky rozhlas sestra Lancy Ezhuparaová z Kongregácie dcér sv. Kamila. V trierskej nemocnici, ktorú spravujú, sa v tejto chvíli lieči 120 pacientov nakazených koronavírusom.

Kamiliánske rehoľné sestry skladajú okrem obvyklých troch sľubov - chudoby, čistoty a poslušnosti - ešte osobitný štvrtý, ktorý - ako hovorí sestra Lancy - teraz nadobúda na význame.

„Každá z nás sľubovala, že bude slúžiť chorým, aj keby ju to malo stáť život. V tomto duchu prežívame svoju službu,“ dodáva.

Kamiliánky vedú v Taliansku päť nemocníc, z toho tri v oblastiach zasiahnutých koronavírusom (Treviso, Brescia, Cremona).

„Možnože v minulých rokoch upadal náš štvrtý sľub tak trochu do zabudnutia, pretože sme sa nemuseli vyrovnávať s takou radikálnou epidemickou výzvou. Teraz ho objavujeme a znova prežívame. Stojíme v prvej línii boja s nákazou.

Do našich nemocníc stále prúdia ďalší ľudia nakazení koronavírusom. Nielen sestry, ale celý náš zdravotný personál prináša pomoc s veľkou obetavosťou.

Neprestajne sa stretávame s nedostatkom zdravotníckeho materiálu, každý deň sa civilná obrana snaží o zabezpečenie dodávok dezinfekčných prostriedkov a ochranných odevov. Verejná zdravotná služba je totiž preťažená, situácia je skutočne ťažká, ak nie priamo kritická. Nakoľko môžeme, prijímame pacientov.“

Do boja s koronavírusom sa zapájajú tiež klauzúrne sestry. V jednom z bergamských kláštorov postavili na balkón reproduktor, z ktorého sa do mesta rozlieha ich modlitba

„Telefón u nás zvoní bez prestania. Ľudia prosia o modlitbu za svojich blízkych a chorých priateľov. Telefonujú tiež na smrť unavení lekári a zdravotné sestry s prosbou, aby sme ich podopierali svojou modlitbou,“ hovorí Vatikánskemu rozhlasu sestra Maria Teresa.

(Zdroje: RV CZ / Katolícke noviny)

( TK KBS, rv; ml ) 20200327036   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]