[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 25. 02. 2024   Meniny má Frederik, Frederika      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rehoľníčky bojujú s vírusom v prvej línii, prinášajú konkrétnu pomoc
P:3, 27. 03. 2020 13:24, ZAH

Taliansko 27. marca (TK KBS) Na nemocničných chodbách aj v tichu klauzúry, ďaleko od pozornosti médií, sa stretávajú s pandémiou tisíce rehoľných sestier. Prinášajú chorým konkrétnu pomoc a posilňujú ich modlitbou.

„Vieme, že sa môžeme nakaziť a dokonca zomrieť, ale chceme slúžiť až do konca,“ uviedla pre Vatikánsky rozhlas sestra Lancy Ezhuparaová z Kongregácie dcér sv. Kamila. V trierskej nemocnici, ktorú spravujú, sa v tejto chvíli lieči 120 pacientov nakazených koronavírusom.

Kamiliánske rehoľné sestry skladajú okrem obvyklých troch sľubov - chudoby, čistoty a poslušnosti - ešte osobitný štvrtý, ktorý - ako hovorí sestra Lancy - teraz nadobúda na význame.

„Každá z nás sľubovala, že bude slúžiť chorým, aj keby ju to malo stáť život. V tomto duchu prežívame svoju službu,“ dodáva.

Kamiliánky vedú v Taliansku päť nemocníc, z toho tri v oblastiach zasiahnutých koronavírusom (Treviso, Brescia, Cremona).

„Možnože v minulých rokoch upadal náš štvrtý sľub tak trochu do zabudnutia, pretože sme sa nemuseli vyrovnávať s takou radikálnou epidemickou výzvou. Teraz ho objavujeme a znova prežívame. Stojíme v prvej línii boja s nákazou.

Do našich nemocníc stále prúdia ďalší ľudia nakazení koronavírusom. Nielen sestry, ale celý náš zdravotný personál prináša pomoc s veľkou obetavosťou.

Neprestajne sa stretávame s nedostatkom zdravotníckeho materiálu, každý deň sa civilná obrana snaží o zabezpečenie dodávok dezinfekčných prostriedkov a ochranných odevov. Verejná zdravotná služba je totiž preťažená, situácia je skutočne ťažká, ak nie priamo kritická. Nakoľko môžeme, prijímame pacientov.“

Do boja s koronavírusom sa zapájajú tiež klauzúrne sestry. V jednom z bergamských kláštorov postavili na balkón reproduktor, z ktorého sa do mesta rozlieha ich modlitba

„Telefón u nás zvoní bez prestania. Ľudia prosia o modlitbu za svojich blízkych a chorých priateľov. Telefonujú tiež na smrť unavení lekári a zdravotné sestry s prosbou, aby sme ich podopierali svojou modlitbou,“ hovorí Vatikánskemu rozhlasu sestra Maria Teresa.

(Zdroje: RV CZ / Katolícke noviny)

( TK KBS, rv; ml ) 20200327036   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]