[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 29. 03. 2023   Meniny má Miroslav      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Študenti Fakulty zdravotníctva KU začali pomáhať ako dobrovoľníci
P:3, 27. 03. 2020 09:20, DOM

Ružomberok 27. marca (TK KBS) Vzhľadom na situáciu s koronavírusom na Slovensku sa v každom zdravotníckom zariadení vykonávajú základné epidemiologické opatrenia na zamedzenie jeho šírenia. Aj študenti Fakulty zdravotníctva KU v Ružomberku sa prihlásili do výzvy, ktorá bola vyhlásená na základe žiadosti o pomoc Ústrednej vojemskej nemocnice -  fakultnej nemocnice v Ružomberku a v najbližších dňoch sa ako dobrovoľníci zapoja do pomoci pri realizácii týchto opatrení.

Študenti FZ KU sa od budúceho týždňa zapoja do spoluúčasti pri realizácii epidemiologických opatrení v rámci prevencie šírenia koronavírusu v Ústrednej vojenskej nemocnici SNP Ružomberok – Fakultná nemocnica (ÚVN). Tá bude spočívať najmä v pomoci pri depistáži všetkých prichádzajúcich pacientov do ÚVN, (meranie telesnej teploty a odoberanie anamnestických údajov) prostredníctvom "záchytného miesta" resp. budú pomáhať "v mobilnej odberovej jednotke". Dobrovoľníci budú rovnako zaradení na konkrétne klinické pracoviská ÚVN podľa aktuálnej situácie a potreby.

Na úvod bol zostavený tím 21 študentov, no postupne sa študenti budú dopĺňať o ďalších dobrovoľníkov, tak ako to bude situácia vyžadovať, resp. po určitej dobe vystriedajú prví tím dobrovoľníkov.

Pre dobrovoľníkov bude počas dobrovoľníckej činnosti zabezpečená strava v UVN a bezplatné ubytovanie v ubytovacom zariadení KU (Interná Ruža).

Okrem dobrovoľníckej činnosti v ÚVN je pre študentov stále otvorená možnosť realizovať túto činnosť aj v iných sociálny subjektoch, ktoré hľadajú dobrovoľníkov napr. v okrese Banská Bystrica v Moštenici, v Slovenskej Ľupči v Centre pre deti a rodiny Potôčik a v Centre sociálnych služieb Likavka, Ružomberok.

TK KBS informoval Martin Pinkoš

( TK KBS, fzd; ml ) 20200327022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]