TK KBS

Dnes je nedeľa 12. 07. 2020   Meniny má Nina       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápežské misijné diela vydali knihu pod názvom "Misijný manifest“
P:3, 25. 03. 2020 11:43, DOMBratislava 25. marca (TK KBS) Pápežské misijné diela na Slovensku vydali knihu pod názvom „Misijný manifest“. Projekt vznikol zdola v prostredí katolíckych mládežníckych spoločenstiev, komunít a hnutí Nemecka, Rakúska a Švajčiarska, pretože iniciátori a prívrženci manifestu pokladajú svoju domovinu za misijné územie. Jeho slávnostný štart je zachytený na 25-minútovom videu, ktoré je možné nájsť na webovej stránke www.missionmanifest.online. Je príznačné, ako sa krásne dopĺňa charizmatický a hierarchický rozmer Cirkvi: popri nadšených laikoch tu má slovo mních, biskup, kardinál či zástupkyňa vatikánskeho dikastéria pre novú evanjelizáciu.

Všetkých desať bodov manifestu, podľa ktorých je štruktúrovaná kniha, prakticky rozvíja programový dokument pápeža Františka Evangelii gaudium. Apoštolská exhortácia vzišla zo synody o novej evanjelizácii. Reaguje na „eróziu viery“, charakteristickú pre modernú kultúru konzumizmu. Pozýva všetkých členov Cirkvi, aby sa stali misijnými učeníkmi, neustále vychádzajúcimi zo zóny pohodlných a falošných istôt. V takomto postoji dokáže žiť iba niekto, pre koho kresťanstvo nie je „etickým rozhodnutím alebo veľkolepou myšlienkou, ale skôr stretnutím s udalosťou, s Osobou, ktorá ponúka životu celkom nový horizont“ (DCE 1). Ozvena týchto slov z prvého bodu programovej encykliky Benedikta XVI. sa tiahne ako červená niť celou knihou. Osobný vzťah s Kristom, ktorý bol pred pontifikátom emeritného pápeža doménou slovníka evanjelikálnych kazateľov, našiel vďaka nemu náležité miesto v učení Katolíckej cirkvi.

Táto publikácia je hlasným apelom, aby sa z Cirkvi zasadajúcej stala Cirkev kľačiaca a vychádzajúca.

Slovensko je už vyše pätnásť rokov súčasťou Európskej únie, ktorá sa dlhodobo odkláňa od svojich kresťanských koreňov. Jav globalizácie nemusí znamenať, že budeme prijímať len negatíva západnej kultúry. Je tu veľký potenciál na to, aby sme prebrali pozitívne skúsenosti od našich bratov a sestier, ktorí majú v konfrontácii s kultúrou pohodlia dlhodobejšie skúsenosti. Plagiátorstvo, ako to píše riaditeľ Pápežských misijných diel v Rakúsku Karl Wallner OCist v druhej kapitole, je totiž v oblasti vydarených misijných projektov nielenže bezhriešne, ale priam povinné.

Záujemcovia si môžu knihu objednať na adrese PMD.

TK KBS informovali Pápežské misijné diela na Slovensku( TK KBS, pmd; ml ) 20200325027   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020