[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 15. 06. 2024   Meniny má Vít      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Postavme Písmo doma na dôležité miesto, radí Rada KBS pre rodinu
P:3, 24. 03. 2020 11:36, DOM

Bratislava 24. marca (TK KBS) Postavme Sväté písmo na dôležité miesto vo svojej domácnosti. V čase epidémie koronavírusu k tomu vyzýva Rada Konferencie biskupov Slovenska (KBS) pre rodinu. Slávnostný úkon intronizácie písma pozýva urobiť všetky rodiny na sviatok Zvestovania Pána, ktorý máme v liturgickom kalendári 25. marca.

"Pozývame rodiny, aby na sviatok Zvestovania Pána, 25. marca, keď slávime vtelenie Božieho Slova, slávnostným úkonom postavili Sväté písmo na dôležité miesto vo svojej domácnosti. Následne na tomto mieste pravidelne čítali spoločne alebo individuálne Sväté písmo napríklad formou Lectio divina. V roku Božieho slova odporúčame každej rodine nanovo prijať a dať čestné miesto Svätému písmu, bohostánku Božej prítomnosti v slove a denne z neho čerpať múdrosť, Božie svetlo a lásku do vzájomných vzťahov, do všetkých i všedných situácii každodenného života" avizuje Rada KBS pre rodinu.

Obrad môže poslúžiť každej kresťanskej rodine ako vhodná inšpirácia, ako slávnostným úkonom postaviť Sväté písmo na dôležité miesto vo svojej domácnosti. Obrad obsahuje aj osobný záväzok každého člena rodiny modliť sa spoločne so Svätým písmom. Intronizovaná Biblia tak môže v rodine neustále pripomínať, že každý deň má vyhľadávať Božie slovo a žiť podľa neho. Bude slúžiť ako miesto pravidelného čítania Svätého písma a modlitby. Obrad Intronizácie Svätého písma ponúka na svojej internetovej stránke Spoločnosť Božieho Slova.

-

Obrad intronizácie Písma v našich rodinách chystá aj Košická eparchia

"Nakoľko sa Boží ľud v týchto dňoch pre svetovú pandémiu nestretáva v chráme, chceme vás poprosiť, aby ste vo svojich rodinách „intronizovali“ Božie Slovo. Je to príležitosťou pre zvýraznenie skutočnosti, že naše rodiny sa v tomto čase môžu a majú stať miestom zvláštnej Božej prítomnosti.

Jej vonkajším vyjadrením, okrem spoločnej modlitby, môže byť na čestnom mieste v domácnosti uložený Kristov kríž či ikona Krista alebo Bohorodičky a kniha Svätého Písma, z ktorej si členovia rodiny pravidelne čítajú. V tomto roku Božieho Slova je potrebné znovu vrátiť patričnú úctu tomu, ktorý môže v Slove prebývať v našich domovoch rovnako, ako prebýva v Eucharistii v našich chrámoch," prihovárajú sa veriacim vladykovi Milan Chautur a Cyril Vasiľ.

-

Postup pri intronizácii Svätého písma v rodine

Postup pri čítaní Svätého písma

Zdroje: Rada KBS pre rodinu / Košická eparchia

( TK KBS, rpr; ml ) 20200324023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]