[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 29. 09. 2021   Meniny má Michal, Michaela       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež sa modlil k svätému Jozefovi za záchranu Talianska z epidémie
P:3, 20. 03. 2020 19:05, ZAH

Vatikán 20. marca (RV) Vo štvrtok 19. marca, na slávnosť sv. Jozefa sa celé Taliansko zjednotilo v modlitbe ruženca a Loretánskych litánií prenášaných televíziou a internetovým strímingom z Baziliky sv. Jozefa v rímskej štvrti Trionfale. Pred začiatkom modlitby, ktorá sa konala pod vedením miestnych kňazov a za účasti vybraných reprezentantov laikov, rodín a rehoľných spoločenstiev, sa prihovoril prostredníctvom videa Svätý Otec František týmito slovami:

„Drahí bratia a sestry,

pripájam sa k modlitbe zorganizovanej biskupskou konferenciou v znamení jednoty pre celú krajinu. V tejto doposiaľ nevídanej situácii, v ktorej sa zdá, že všetko sa otriasa, pomáhajme si zostať pevní v tom, na čom skutočne záleží. Toto je usmernenie na ďalšiu cestu, ktoré nachádzam v mnohých listoch vašich duchovných pastierov, ktorí sa v účasti na tak dramatickej chvíli snažia svojím slovom podporovať vašu nádej a vašu vieru.

Modlitba ruženca je modlitbou pokorných a svätých, ktorí v jej tajomstvách spolu s Máriou kontemplujú život Ježiša, milosrdnú tvár Otca. A ako veľmi potrebujeme všetci byť naozaj potešení, cítiť, ako nás obklopuje jeho milujúca prítomnosť!

Opravdivosť tejto skúsenosti sa preveruje vo vzťahu s druhými, ktorými sú v týchto chvíľach naši najbližší príbuzní: buďme si navzájom blížnymi, keď sami ako prví prejavíme dobročinnosť, chápavosť, trpezlivosť a odpustenie.

Kvôli nevyhnutnosti sa náš priestor môže zúžiť na steny nášho domu, ale majte srdce, ktoré je väčšie, v ktorom druhý môže vždy nájsť ochotu a prijatie.

V tento večer sa modlíme zjednotení, zverujúc sa do príhovoru sv. Jozefa, ochrancu Svätej rodiny, ochrancu každej z našich rodín. Aj tesár z Nazareta poznal neistotu a horkosť, obavy zo zajtrajška; ale vedel kráčať v tme istých chvíľ tým, že sa nechal viesť vždy bez výhrad vôľou Boha.

Ochraňuj, svätý ochranca, túto našu krajinu. Osvecuj zodpovedných za spoločné dobro, aby sa vedeli – tak ako ty – starať o osoby zverené do ich zodpovednosti.

Daruj múdrosť vo vede tým, ktorí hľadajú adekvátne prostriedky pre zdravie a telesné dobro bratov.

Podporuj tých, ktorí sa venujú núdznym: dobrovoľníkov, zdravotníkov, lekárov, ktorí sú v prvej línii v starostlivosti o chorých, aj za cenu vlastnej bezpečnosti.

Svätý Jozef, požehnávaj Cirkev, počnúc jej služobníkmi, učiň ich znamením a prostriedkom tvojho svetla a tvojej dobroty.  

Svätý Jozef, sprevádzaj rodiny, svojím tichým orodovaním vytváraj harmóniu medzi rodičmi a deťmi, zvlášť ťa prosíme za tých najmenších.

Ochraňuj starých ľudí od samoty: daj, aby nikto nebol ponechaný zúfalstvu z opustenia a malomyseľnosti.

Poteš tých, čo sú viac zraniteľní, povzbuď potácajúcich sa, prihováraj sa za chudobných.

S Panenskou Matkou pros Pána, aby oslobodil svet od každej formy pandémie. Amen.“

Preložila: Slovenská redakcia VR

( TK KBS, RV mh, jb; ml ) 20200320037   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]