[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 21. 09. 2021   Meniny má Matúš       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Diecézna charita Žilina vydala vyhlásenie k mimoriadnej situácii
P:3, 20. 03. 2020 10:56, DOM

Žilina 20. marca (TK KBS) Diecézna charita Žilina vydala vyhlásenie k mimoriadnej situácii. Prinášame ho v plnom znení.

- -

Ako cirkevná charitatívna organizácia a zároveň poskytovateľ viacerých sociálnych služieb, rešpektujeme a podporujeme nariadenia kompetentných orgánov. Zodpovedne pristupujeme k realizácii potrebných opatrení v službách núdznym. Preventívne opatrenia sme vykonali hneď na začiatku, pripravujeme plány krízových opatrení pre každú službu.

To, s čím zápasíme, je nedostatok ochranných pomôcok pre zamestnancov, dobrovoľníkov a klientov a výpadok zamestnancov v niektorých službách. Napriek tomu sme nezatvorili žiadne služby a zabezpečujeme aj rozvoz potravinových balíkov v 6 okresoch. Za najohrozenejšiu skupinu považujeme popri senioroch ľudí bez domova, pre ktorých je nevyhnutné z verejných zdrojov zabezpečiť ubytovanie v prípade izolácie a karantény. Prijímame opatrenia, aby aj v prípade zhoršenia situácie bolo postarané o tých, ktorí sú najzraniteľnejší.

Aktívne sú aj mnohé farské charity, ktoré zabezpečujú šitie ochranných rúšok, zbierky potravín a donášku nákupov pre odkázaných… Vyzývame k prejavom solidarity vo farnostiach. Prejavme záujem o núzdnych vo svojom okolí, buďme aktívni. Táto náročná skúška je pre nás zároveň veľká príležitosť!

Prežívame situácie, ktoré sú pre nás nové. Mnohí majú obavy, každého sa to nejako dotýka a musí sa s tým vysporiadať vo svojom srdci. Nie je čas, aby sme šírili paniku, ale ani zľahčovali. Je potrebné, aby sa každý z nás v dôvere obracal k Bohu, ktorý má východisko. Je čas, aby sme sa učili počúvať, podporovať sa, vzájomne si prejavovať milosrdenstvo.

Nevieme, čo nás ešte čaká, do akých situácií sa každý z nás dostane, ale vždy je to výzva obrátiť sa , zmeniť myslenie. Každý môže na svojom mieste prispieť, aby sme, my aj tí, ktorým slúžime, prežívali túto náročnú skúšku v Božom pokoji a milosrdenstve.

Zdroj: dcza.sk

( TK KBS, dcza; ml ) 20200320020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]