[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 16. 06. 2024   Meniny má Blanka      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Diecézna charita Žilina vydala vyhlásenie k mimoriadnej situácii
P:3, 20. 03. 2020 10:56, DOM

Žilina 20. marca (TK KBS) Diecézna charita Žilina vydala vyhlásenie k mimoriadnej situácii. Prinášame ho v plnom znení.

- -

Ako cirkevná charitatívna organizácia a zároveň poskytovateľ viacerých sociálnych služieb, rešpektujeme a podporujeme nariadenia kompetentných orgánov. Zodpovedne pristupujeme k realizácii potrebných opatrení v službách núdznym. Preventívne opatrenia sme vykonali hneď na začiatku, pripravujeme plány krízových opatrení pre každú službu.

To, s čím zápasíme, je nedostatok ochranných pomôcok pre zamestnancov, dobrovoľníkov a klientov a výpadok zamestnancov v niektorých službách. Napriek tomu sme nezatvorili žiadne služby a zabezpečujeme aj rozvoz potravinových balíkov v 6 okresoch. Za najohrozenejšiu skupinu považujeme popri senioroch ľudí bez domova, pre ktorých je nevyhnutné z verejných zdrojov zabezpečiť ubytovanie v prípade izolácie a karantény. Prijímame opatrenia, aby aj v prípade zhoršenia situácie bolo postarané o tých, ktorí sú najzraniteľnejší.

Aktívne sú aj mnohé farské charity, ktoré zabezpečujú šitie ochranných rúšok, zbierky potravín a donášku nákupov pre odkázaných… Vyzývame k prejavom solidarity vo farnostiach. Prejavme záujem o núzdnych vo svojom okolí, buďme aktívni. Táto náročná skúška je pre nás zároveň veľká príležitosť!

Prežívame situácie, ktoré sú pre nás nové. Mnohí majú obavy, každého sa to nejako dotýka a musí sa s tým vysporiadať vo svojom srdci. Nie je čas, aby sme šírili paniku, ale ani zľahčovali. Je potrebné, aby sa každý z nás v dôvere obracal k Bohu, ktorý má východisko. Je čas, aby sme sa učili počúvať, podporovať sa, vzájomne si prejavovať milosrdenstvo.

Nevieme, čo nás ešte čaká, do akých situácií sa každý z nás dostane, ale vždy je to výzva obrátiť sa , zmeniť myslenie. Každý môže na svojom mieste prispieť, aby sme, my aj tí, ktorým slúžime, prežívali túto náročnú skúšku v Božom pokoji a milosrdenstve.

Zdroj: dcza.sk

( TK KBS, dcza; ml ) 20200320020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]