[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 28. 03. 2023   Meniny má Soňa      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Spoločenstvo SP a agentúra PiarPro prinášajú iniciatívu Nakúpime Vám
P:3, 19. 03. 2020 15:28, DOM

Sliač 19. marca (TK KBS) Súčasnosť, ktorá prináša karanténu, izoláciu a často aj strach je tiež časom, kedy môže viac zažiariť dobro a záujem o druhých. Práve v týchto dňoch sa spoločenstvo SP zo Sliača rozhodlo konať a pomôcť ľuďom v núdzi. V spolupráci s PiarPro vytvorilo iniciatívu s názvom "Nakúpime Vám".

Je to pomoc pre najohrozenejšiu skupinu obyvateľov - seniorov, nevládnych a obyvateľov mesta, ktorí musia ostať v karanténe. Ruku k dielu priložila aj kreatívna agentúra PiarPro, ktorá vytvorila webovú stránku: nakupimevam.spolocenstvosp.sk, kde ľudia môžu požiadať o nákup. „Celý portál je vymyslený tak, aby sa čo najľahšie ovládal. Vyžaduje jedného administrátora, ktorý páruje objednávky a dobrovoľníkov. Dohliada na to, aby bol každý jeden nákup zrealizovaný. V prípade, že by mali iné občianske združenia alebo samosprávy záujem o takýto portál, vieme ho veľmi rýchlo nakopírovať,” uviedol Andrej Kmotorka, tvorca web portálu zo spoločnosti PiarPro.

Ako táto služba funguje?

Ľudia, ktorí z dôvodu karantény alebo iných závažných dôvodov nemôžu odísť z domu vyplnia formulár na stránke: nakupimevam.spolocenstvosp.sk, kde si vytvoria nákupný zoznam alebo zavolajú na určené telefónne číslo a svoj nákupný zoznam nadiktujú. Do SMS správy im príde približný čas doručenia a cena nákupu. Ľudia zo spoločenstva SP a dobrovoľníci urobia nákup a doručia ho na adresu. Táto služba je poskytovaná ZDARMA, ľudia uhradia len samotný nákup. Spoločenstvo SP sa zároveň do tejto iniciatívy snaží zapojiť aj občanov mesta Sliač, ktorí sa na uvedenej webovej stránke môžu prihlásiť ako dobrovoľní nákupcovia a môžu tak pomôcť ľuďom, ktorí to najviac potrebujú.

Iniciátori mysleli aj na hygienu

Občanom mesta Sliač je v týchto dňoch distribuovaný list, kde sa dozvedia o iniciatíve "Nakúpime Vám" a okrem základných informácií v nich nájdu tiež výzvu dodržiavať hygienické zásady a nariadenia pri preberaní nákupu. Musia použiť ochranné rúška a rukavice, aby sa predišlo akémukoľvek šíreniu vírusu.

Spoločenstvo SP (Silné Posolstvo) je spoločenstvom mladých ľudí a rodín, ktorí zažili, že Boh je dobrý a že život s ním sa oplatí žiť. Sú členmi rímskokatolíckej cirkvi a ich domovom je mesto Sliač. Okrem pôsobenia v miestnej farnosti sú zároveň pevnou súčasťou celoslovenskej služby Godzone, ktorá ročne hlása evanjelium desiatkam tisíc ľudí na Slovensku.

TK KBS informovala Natália Lačná

( TK KBS, nla; ml ) 20200319027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]