[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 29. 09. 2021   Meniny má Michal, Michaela       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Duchovné povzbudenie bratislavského pomocného biskupa Jozefa Haľka
P:3, 19. 03. 2020 09:35, DOM

Bratislava 19. marca (TK KBS) "S Jozefom to dáme!" To je názov druhého duchovného povzbudenia biskupov Slovenska. V čase epidémie koronavírusu sa s ním prihovára veriacim bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko. Duchovné povzbudenie prinášame v plnom znení.

-

S Jozefom to dáme!

Svätý Jozef: muž činu, muž nádeje...

Pred dvetisíc rokmi ohrozoval život malého Ježiša iný „korona-virus“. Veď Herodes bol kráľ, a kráľa symbolizuje koruna, „corona“. A jeho mocibažnosť bol ten vírus, ktorý mal usmrtiť  Ježiša a mnoho ďalších detí.

Ale bol tu muž, záchranca z Božieho podnetu. Jozef. Život aj jeho skúšal rovnako nečakanými ako náročnými situáciami. On sám ich prežíval vo svojom reálnom čase bez poznania ďalšieho vývoja i jeho zavŕšenia.

No Jozef bol muž nádeje a viery v to, že ak tu a teraz počúvne Boží hlas, robí maximum pre budúcnosť. Preto Jozef ako muž činu menej hovorí a viac koná. Nebolo jednoduché prerušiť všetky kontakty, zanechať remeslo a vykročiť do neznámeho Egypta s Máriou a Ježišom. Istotou v tej neistote bola dôvera v Boží plán, ktorý netreba poznať do detailov celý. Stačí plniť výzvy pre súčasnú chvíľu, dnešný deň. Tu, teraz. V tom je sila prítomného okamihu.

Základnou emóciou našich dní je však pocit neistoty. Dokedy potrvá pandémia? Ako dlho sa nebudeme stretávať? Obíde nás infekcia? Aký to bude mať dosah na našu prácu, podnikanie, majetok, vzťahy?

Jozef z Nazareta všetkým odkazuje: aj my sme ako rodina museli byť izolovaný do Egypta, ale všetko sme podstúpili pre to najdôležitejšie: aby sme si zachránili vzťahy a ich základ: Boha a jeho syna Ježiša.

Ochráňte  a zachráňte si vnútorné vzťahy k Bohu a k najbližším, zachráňte si Ježiša uprostred vás, nedovoľte, aby vám vzťahy nahlodal vírus netrpezlivosti, podráždenosti či zúfalstva. Zomknuté rodiny a spoločenstvá sú nevyhnutným predpokladom riešenia budúcich kríz.

Mužovia, manželia, otcovia!  S Jozefom to dáte!

-( TK KBS, tk; ml; pz ) 20200319012   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]