[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 26. 01. 2022   Meniny má Tamara       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  január  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  Top témy
Všetky
Synoda 2021-23
Európske katolícke sociálne dni 2022
Pápež František na Cypre a v Grécku
SDM 2023 Lisabon
Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Duchovné povzbudenie bratislavského pomocného biskupa Jozefa Haľka
P:3, 19. 03. 2020 09:35, DOM

Bratislava 19. marca (TK KBS) "S Jozefom to dáme!" To je názov druhého duchovného povzbudenia biskupov Slovenska. V čase epidémie koronavírusu sa s ním prihovára veriacim bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko. Duchovné povzbudenie prinášame v plnom znení.

-

S Jozefom to dáme!

Svätý Jozef: muž činu, muž nádeje...

Pred dvetisíc rokmi ohrozoval život malého Ježiša iný „korona-virus“. Veď Herodes bol kráľ, a kráľa symbolizuje koruna, „corona“. A jeho mocibažnosť bol ten vírus, ktorý mal usmrtiť  Ježiša a mnoho ďalších detí.

Ale bol tu muž, záchranca z Božieho podnetu. Jozef. Život aj jeho skúšal rovnako nečakanými ako náročnými situáciami. On sám ich prežíval vo svojom reálnom čase bez poznania ďalšieho vývoja i jeho zavŕšenia.

No Jozef bol muž nádeje a viery v to, že ak tu a teraz počúvne Boží hlas, robí maximum pre budúcnosť. Preto Jozef ako muž činu menej hovorí a viac koná. Nebolo jednoduché prerušiť všetky kontakty, zanechať remeslo a vykročiť do neznámeho Egypta s Máriou a Ježišom. Istotou v tej neistote bola dôvera v Boží plán, ktorý netreba poznať do detailov celý. Stačí plniť výzvy pre súčasnú chvíľu, dnešný deň. Tu, teraz. V tom je sila prítomného okamihu.

Základnou emóciou našich dní je však pocit neistoty. Dokedy potrvá pandémia? Ako dlho sa nebudeme stretávať? Obíde nás infekcia? Aký to bude mať dosah na našu prácu, podnikanie, majetok, vzťahy?

Jozef z Nazareta všetkým odkazuje: aj my sme ako rodina museli byť izolovaný do Egypta, ale všetko sme podstúpili pre to najdôležitejšie: aby sme si zachránili vzťahy a ich základ: Boha a jeho syna Ježiša.

Ochráňte  a zachráňte si vnútorné vzťahy k Bohu a k najbližším, zachráňte si Ježiša uprostred vás, nedovoľte, aby vám vzťahy nahlodal vírus netrpezlivosti, podráždenosti či zúfalstva. Zomknuté rodiny a spoločenstvá sú nevyhnutným predpokladom riešenia budúcich kríz.

Mužovia, manželia, otcovia!  S Jozefom to dáte!

-( TK KBS, tk; ml; pz ) 20200319012   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]