[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 02. 03. 2021   Meniny má Anežka       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František v Iraku
Cesta rehoľného povolania
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Iniciatíva „24 hodín pre Pána“ bude tento rok v individuálnej forme
P:3, 17. 03. 2020 18:05, ZAHRím 17. marca (RV) Spoločná kajúca pobožnosť „24 hodín pre Pána“, pôvodne naplánovaná vo Vatikáne na piatok 20. marca, sa ruší z dôvodov opatrení na zamedzenie šírenia vírusovej infekcie. Odporúčajú sa alternatívne formy prežívania tohto kajúceho dňa, ktorý bol tradičným pozvaním k sviatosti zmierenia.

O tomto rozhodnutí informovalo Dikastérium na podporu novej evanjelizácie, ktoré veľkopôstne duchovné podujatie „24 hodín pre Pána“ každoročne organizuje. Zároveň odporúča alternatívny spôsob slávenia, napr. individuálnou meditatívnou modlitbou pred krížom.

Téma navrhnutá na tento rok znie: „Tvoje hriechy sú odpustené“ (Lk 7,48). Na portáli dikastéria sú dispozícii pôvodne pripravené materiály s duchovnými podnetmi a svedectvami. Sú dostupné vo svetových jazykoch.

Príležitosti na adoráciu Eucharistie a pristúpenie k sviatosti zmierenia sú tento rok pre veriacich výrazne obmedzené nielen vo Večnom meste, ale v mnohých krajinách sveta, vzhľadom na opatrenia prevencie nákazy Covid-19.

Na Slovensku bude piatok 20. marca, podobne ako nasledujúce pôstne piatky, kajúcim dňom osobitného pôstu, ku ktorému pozvala Konferencia biskupov Slovenka na vyprosovanie odvrátenia šírenia nákazy koronavírusom a za posilu pre všetkých, ktorí s ňou bojujú. Slovenskí biskupi vyzvali veriacich týmito slovami:

„Kto je zdravý, prijmite pozvanie k prísnemu pôstu a modlitbám počas nasledujúcich piatkov Pôstneho obdobia: urobme to podľa striktných pravidiel, ktoré zachovávame na Popolcovú stredu a Veľký piatok. Obetujme tento pôst a naše modlitby za odvrátenie šírenia nákazy! A tiež za všetkých chorých, za zdravotníkov, a aj za tých, ktorí sa v spoločnosti starajú o zvládnutie náročnej situácie.“

Ako sa treba zachovať v situácii sťaženého prístupu k sviatosti zmierenia vysvetlil hovorca KBS Martin Kramara.( TK KBS, RV jb; ml ) 20200317017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]