[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 14. 06. 2024   Meniny má Vasil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Najväčší neverejný poskytovateľ sociálnych služieb vydal vyhlásenie
P:3, 17. 03. 2020 09:05, DOM

Spišská Kapitula 17. marca (TK KBS) Najväčší neverejný poskytovateľ sociálnych služieb na Slovensku - Spišská katolícka charita - vydal vyhlásenie k mimoriadnej situácii. Prinášame ho v plnom znení.

- -

Vyhlásenie Spišskej katolíckej charity k mimoriadnej situácii

Ako najväčší neverejný poskytovateľ sociálnych služieb na Slovensku citlivo vnímame dianie v našej krajine, ktoré spôsobilo šírenie vírusu Corona – COVID-19. Plne súhlasíme s opatreniami, ktoré vyhlásil premiér krajiny a ktoré platia na území Slovenskej republiky od rána 13. marca.

Radi by sme zdôraznili aj naše opatrenia, ktoré u nás platia už od piatku 6. marca. Od tohto dňa je zakázaný vstup do všetkých naších zariadení v správe Spišskej katolíckej charity. Zdôrazňujeme, že návštevy príbuzných, či priateľov sú pre ľudí, ktorým pomáhame ohrozením ich života.

Zároveň berieme na seba zodpovednosť za zabezpečenie všetkých základných potrieb pre našich núdznych. Veríme, že tento čas odlúčenia od členov vašich rodinných príslušníkov a priateľov môže byť veľmi bolestivý, veríme však, že v záujme zdravia vašich milovaných budete tieto naše nariadenia akceptovať.

Obmedzenie poskytovania sociálnych služieb ambulantnou a terénnou formou

Na základe rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, hlavného hygienika SR a krízového štábu Košického samosprávneho kraja týkajúceho sa opatrení na predchádzanie vzniku a zamedzenia šírenia prenosného ochorenia COVID-19 zverejňujeme vo veci poskytovania sociálnych služieb ambulantnou a terénnou formou usmernenie v tomto znení:

„Prerušiť a neposkytovať terénne formy sociálnych služieb“ a „V ambulantných formách prijať a dodržiavať odporúčané preventívne opatrenia a obmedziť činnosť poskytovaných sociálnych služieb iba na telefonickú a e-mailovú komunikáciu s ohľadom na zabránenie ďalšieho šírenia nákazy“. Platnosť - do odvolania

Zjednoťme sa v modlitbe

Rovnako bolestivá je pre nás aj situácia zákazu vykonávania verejných bohoslužieb po celom Slovensku. Povzbudzujeme vás, aby ste využili možnosť sledovania sv. omše prostredníctvom médií – napríklad prostredníctvom vysielania rádia Mária, rádia Lumen, či televízie Lux.

Tiež vás pozývame k pôstnej výzve, ktorú ponúkajú naši slovenskí biskupi – prísny pôst počas nasledujúcich piatkov (za podmienok ako napr. na popolcovú stredu, či veľký piatok) za potlačenie tejto pandémie.

Nedostatok zdravotníckeho materiálu

Veľmi nás trápi aj situácia, že ani naši zamestnanci, ktorí nasadzujú svoj život pomoci iným, nemajú dostatočný počet rúšok a respirátorov. Naši núdzni sú riziková skupina ľudí, ktorým by tento vírus mohol vážne ublížiť (ako napríklad dlhodobo chorí, seniori, pacienti v terminálnom štádiu ochorenia a pod.).

Rovnako naši zamestnanci majú svoje rodiny, ktoré takisto túžia ochrániť. Apelujeme teda na vládu SR, aby nám v tejto situácii pomohla zabezpečiť dostatočný počet ochranných pomôcok. Len dostatočnou prevenciou dokážeme bojovať zbytočnému šíreniu vírusu medzi ostatných ľudí.

Nestrácajme nádej

Spišská katolícka charita sa stále snaží byť blízko človeku, aj počas týchto dní. Myslime teda aj na tých najzraniteľnejších, neohrozujme ich našim nezodpovedným správaním. Využime tieto dni na spoločne strávený čas s rodinou. Berme vážne nariadenia našej vlády a nariadenia, ktoré platia aj u nás v Spišskej katolíckej charite.

Len s Božou pomocou a zodpovedným správaním dokážeme poraziť túto pandémiu. Myslime na tých najzraniteľnejších, uvedomme si, že našim neakceptovaním nariadení im môžeme vážne ublížiť. Nestrácajme však nádej, využime tento pôstny čas na stíšenie sa a budovanie vzťahov v rodine: „Veď Boh nám nedal ducha bojazlivosti, ale ducha sily, lásky a rozvahy“ 2 Tim 1,7.

TK KBS informovala Alžbeta Šutková

( TK KBS, asu; ml ) 20200317013   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]