cez live stream na facebooku Rádia LUMEN. Pozvanie celebrovať liturgie v priamom prenose prijali aj viacerí otcovia biskupi."> cez live stream na facebooku Rádia LUMEN. Pozvanie celebrovať liturgie v priamom prenose prijali aj viacerí otcovia biskupi." />
[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 25. 09. 2023   Meniny má Vladislav      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskupi budú sláviť sväté omše v priamom prenose Rádia LUMEN
P:3, 16. 03. 2020 12:35, DOM

Banská Bystrica 16. marca (TK KBS) V situácii, keď sa neslúžia sväté omše za účasti veriacich, robí tím Rádia LUMEN všetko preto, aby svojich poslucháčov nenechal bez liturgického slávenia. Sväté omše vysielané z Banskej Bystrice vysielajú naživo cez live stream na facebooku Rádia LUMEN. Po odvysielaní si tieto omše môžete na facebooku pozrieť aj neskôr. Pozvanie celebrovať liturgie v priamom prenose prijali aj viacerí otcovia biskupi.

 

ROZPIS:

Pondelok 16.marca 2020:

- 18:00 – Kostol Sv. Rodiny Košice - Furča - celebruje Mons. Marek Forgáč, košický pomocný biskup

 

Utorok 17. marca 2020:

- 8:30 Rozhlasová kaplnka sv. Michala Archanjela v Banskej Bystrici - celebruje Gabriel Brendza, dekan farnosti Banská Bystrica - mesto (LIVE stream na facebooku)

- 18:00 Kňazský seminár biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule - celebruje Mons. Andrej Imrich, emeritný biskup

Informácie o priamych prenosoch a celebrantoch sú pravidelne aktualizované na webe lumen.sk.

Rádio LUMEN sa zároveň v týchto dňoch pripojilo aj k výzve biskupa Stanislava Stolárika zintenzívniť modlitbu posvätného ruženca: „Prosím vás, veľa sa modlite. Kto len môže a myslím, že teraz je na to naozaj aj čas, modlite sa denne tri ružence (modlitba ruženca bude vysielaná aj Rádiom LUMEN: ráno po správach o 8,00, potom o 12,30 a večer o 19,00) s prosbou o zastavenie pandémie a za všetkých, ktorí sú v prvej línii, zvlášť za lekárov, zdravotné sestry, záchranárov, všetkých zdravotníckych pracovníkov, za pracovníkov v obchodoch, za tých, ktorí sa starajú o opustených, bezdomovcov, za všetkých, ktorí teraz vydávajú mimoriadne svedectvo pred Bohom a ľuďmi v napĺňaní lásky k blížnemu. Tiež prosím, kto môže a ako môže, aby sa na tieto úmysly zapojil aj do pôstu v stredu a piatok. Spomeňme si na známe príbehy zo Svätého Písma, ako Boh odvrátil, zastavil pohromy, choroby, keď sa ľudia kajali, modlili, postili," vyzýva vo svojom vyhlásení Mons. Stanislav Stolárik, rožňavský diecézny biskup. 

TK KBS informoval Ivo Novák( TK KBS, ino; ml ) 20200316027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]