[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 20. 04. 2024   Meniny má Marcel      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Bohoslovci zo seminára biskupa Jána Vojtaššáka majú samoštúdium
P:3, 16. 03. 2020 09:25, DOM

Spišská Kapitula 16. marca (TK KBS/Rádio LUMEN) Koronavírus ovplyvnil aj výučbu v kňazských seminároch. Bohoslovci z Kňazského seminára biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej kapitule v seminári zostali. Majú však samoštúdium. Pre verejnosť je seminár zatvorený.

V kňazskom seminári prijali výnimočné opatrenia, ktoré zakazujú vstup do seminára cudzím osobám. Rektor kňazského seminára Peter Majda: „Čo sa týka života v seminári, doobedňajší program je taký, ako počas skúškového obdobia. To znamená, bohoslovci prednášky nemajú, ale venujú sa samoštúdiu, pracujú na zadaniach a prácach, ktoré im cez počítač dávajú profesori. V Kaplnke svätého Jána Nepomuckého máme každý deň komunitné sväté omše, keďže žijeme v seminári v podstate akoby v karanténe. Verejnosť tu prístup nemá. Každý deň máme aj adorácie a modlitby vešpier aj pre poslucháčov Rádia Lumen. Sme rádiu k dispozícii, aj čo sa týka modlitby Korunky či svätej omše. Takto chceme slúžiť všetkým.“


Rádio LUMEN zo seminára vysiela modlitbu Korunky Božieho milosrdenstva v nedeľu a modlitbu vešpier. „My, bohoslovci sme veľmi vďační za to, že i v týchto hektických dňoch môžeme sprostredkovať spoločne modlitby vešpier a Korunku Božieho milosrdenstva všetkým ľuďom, ktorí nás počúvajú cez rádio Lumen. A zároveň musím povedať, že keď sme sa dozvedeli aká je situácia na Slovensku, ihneď sme boli ochotní pokračovať s našimi modlitbami a obetovať i tento čas, ktorý trávime tu v seminári akoby v našej domácej karanténe a takto prispievať k nádeji, o ktorú dobrého Pána Boha prosíme, pre nás i pre celé naše Slovensko," uviedol bohoslovec piateho ročníka Ján Závadský.


Z kňazského seminára zo Spiša odvysiela rádio v utorok večer priamy prenos svätej omše o osemnástej hodine. Celebrovať ju bude biskup Andrej Imrich (Zdroj: Rádio LUMEN / Pavol Jurčaga).

( TK KBS, rl, pju; ml ) 20200316017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]