[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 12. 06. 2024   Meniny má Zlatko      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rádio LUMEN spustilo streamovanie svätých omší z Banskej Bystrici
P:3, 13. 03. 2020 12:23, DOM

Banská Bystrica 13. marca (TK KBS) Rádio LUMEN ponúka v čase zákazu slávenia verejných svätým omší denne sväté omše o 8:30 a 18:00. Ranné sväté omše z rozhlasovej kaplnky je možné sledovať cez videostream aj na sociálnej sieti Facebook.

Absenciu možnosti zúčastniť sa na svätej omši viacerí veriaci riešia práve počúvaním vysielania slovenského katolíckeho rádia. Banskobystrická kaplnka sv. Michala Archanjela v útrobách Rádia LUMEN ožila veľkým množstvom priamych prenosov. Zároveň sa najmä vo večerných prenosoch zapájajú aj kňazi a biskupi z prenosových bodov rádia po celom Slovensku. Redakcia ďakuje za všetky milé slová pozitívnej odozvy, ktorými ich v týchto dňoch zahŕňajú poslucháči a ďakujú za viac priamych prenosov každý deň. 

V týchto dňoch ponúka Rádio LUMEN ďalšiu novinku. Ako približuje Martin Šajgalík, programový riaditeľ Rádia LUMEN, sväté omše z Banskej Bystrice je možné sledovať aj na videu na stránke na Facebooku. „Keďže na sociálnej sieti facebook nás pravidelne sleduje viac ako 16 tisíc ľudí, rozhodli sme sa pripraviť im LIVE stream. Zvlášť teraz, keď nie je možné ísť na sv. omšu, sa tak naši poslucháči a fanúšikovia na facebooku môžu cez video takpovediac „pozrieť" do našej rozhlasovej kaplnky. Tváre celebrantov svätých omší si nemusia len predstavovať, ale môžu ich vidieť aj na obraze. Veríme, že touto iniciatívou oslovíme stále zväčšujúcu sa skupinu online sledovateľov aktivít Rádia LUMEN na internete," vysvetľuje šéf programu. 

LIVE stream na facebooku Rádia LUMEN sa začína vždy niekoľko minút pred začiatkom rannej svútej omše o 8:30. Navyše, kedykoľvek po živom vysielaní, sa k záznamu je možné vrátiť na Facebook stránke Rádia LUMEN

Sväté omše vo vysielaní Rádia Lumen:

 

Sobota 14.marca

- 8:30 – Rozhlasová kaplnka sv. Michala Archanjela v Banskej Bystrici - celebruje Boris Brutovský, duchovný správa Katolíckeho gymnázia Štefana Moyzesa v Banskej Bystrici (LIVE stream na facebooku)

- 18:00 – Gréckokatolícka liturgia v priamom prenose z Košíc

 

Nedeľa 15.marca

- 8:30 – Rozhlasová kaplnka sv. Michala Archanjela v Banskej Bystrici - celebruje Branislav Koppal, generálny vikár banskobystrického biskupa (LIVE stream na facebooku)

- 18:00 – Kostol Sv. Rodiny Košice - Furča - celebruje Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup-metropolita

 

Pondelok 16.marca

- 8:30 – Rozhlasová kaplnka sv. Michala Archanjela v Banskej Bystrici - celebruje Branislav Koppal, generálny vikár banskobystrického biskupa (LIVE stream na facebooku)

- 18:00 – Kostol Sv. Rodiny Košice - Furča - celebruje Mons. Marek Forgáč, košický pomocný biskup

 

Utorok 17. marca

- 8:30 –  Rozhlasová kaplnka sv. Michala Archanjela v Banskej Bystrici - celebruje Gabriel Brendza, dekan farnosti Banská Bystrica - mesto (LIVE stream na facebooku)

- 18:00 – Kňazský seminár biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule - celebruje Mons. Andrej Imrich, emeritný biskup

TK KBS informoval Ivo Novák

( TK KBS, ino; ml ) 20200313025   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]