[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 28. 03. 2023   Meniny má Soňa      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskup Stolárik pozýva zjednotiť sa v modlitbe Rožňavskej Panne Márii
P:3, 12. 03. 2020 18:10, DOM

Rožňava 12. marca (TK KBS) Rožňavský biskup Mons. Stanislav Stolárik pozýva kňazov a veriacich svojej diecézy zjednotiť sa od pondelka 16. marca v modlitbe Deviatnika k Rožňavskej Panne Márii.

"Viem, že v podmienkach, ktoré v týchto dňoch prežívame, nie je možné modliť sa ho vo farských spoločenstvách. Ale môžeme sa ho modliť v našich rodinách, môžu sa ho modliť jednotlivci a tak sa duchovne zjednocovať aj so svojou farnosťou, filiálkou, či spoločenstvom, do ktorého patria, s celou diecézou. Tak som to myslel aj vo výzve k tejto modlitbe, ktorú som poslal do farností a môžete si ju prečítať aj na našej stránke. Prosím, nepodceňme túto možnosť horlivo prosiť našu Mamu, Rožňavskú Pannu Máriu, ktorá je aj Uzdravením chorých, o zastavenie šírenia sa koronavírusu, aj o duchovné ozdravenie našich duší, rodín, spoločenstiev, farností, diecézy. Buďme veľkodušní aj v modlitbe „navyše“, ako som už vyzval, zvlášť v modlitbe ruženca, Korunky k Božiemu milosrdenstvu," prihovára sa na webe diecézy.

 

Biskup Stolárik s "bolesťou v srdci prežívam Váš hlad po Eucharistii, ale práve modlitbou, prosbou k milosrdnému Bohu môžeme vyprosiť, že situácia zákazu verejných bohoslužieb pominie a my budeme môcť naplniť naše kostoly a oslavovať Pána, sláviť Eucharistiu. Venujte pozornosť aj výzve nás, biskupov k pôstu v nasledujúce piatky. Predsa o účinnosti modlitby a pôstu hovorí sám Pán Ježiš! Preto nech to neostane len na piatky Veľkého pôstu, ale pokračuje aj po jeho skončení.

 

V tomto období môžete, a vrelo Vám to odporúčam, sledovať sväté omše cez naše katolícke médiá. Môžete, ako som už odporúčal, Pána Ježiša prijímať duchovne. Text Deviatnika k Rožňavskej Panne Márii Vám chceme dávať každý deň na stránku, aby sa ho mohli modliť aj tí, ktorí nemajú doma brožúrku. Môžete sa ho modliť aj s Rádiom Lumen. Z vysielacieho štúdia Rádia Lumen v Banskej Bystrici sa budú modliť tento náš deviatnik každý deň od 16. marca po skončení večernej svätej omše.

 

Prosím, komunikujte cez moderné komunikačné prostriedky všetky tieto informácie ďalším ľuďom, aby sa mohli v modlitbe zjednotiť a posilniť čím viacerí a aby sme všetci prosili nielen za seba, ale aj za iných, ako je to uvádzané vo výzve KBS postiť sa v nasledujúce piatky. Spolieham sa s dôverou na kňazov, ale zvlášť aj na horlivých laikov, že budú sprostredkúvať tieto a ďalšie informácie ďalším ľuďom," uvádza biskup Stolárik.

( TK KBS, st; ml ) 20200312033   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]