[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 13. 06. 2024   Meniny má Anton      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Cez televíziu pápež povzbudil v boji s koronavírusom a modlil sa za Sýriu
P:3, 08. 03. 2020 15:35, ZAH

Vatikán 8. marca (RV) V nedeľu 8. marca sa Svätý Otec František prihovoril veriacim mimoriadne nie z okna Apoštolského paláca, ale zo Sály bibliotéky cez televízny prenos, ktorý mohli sledovať na veľkoplošných obrazovkách. Vyjadril solidaritu s obyvateľstvom Sýrie na úteku pred vojnou a uistil o svojej blízkosti všetkých, čo zápasia s koronavírusom, so slovami povzbudenia vo chvíľach skúšky.

V biblickom zamyslení (bude doplnené plné znenie) pápež František rozobral evanjelium Druhej pôstnej nedele o Ježišovom premenení na hore. Po modlitbe Anjel Pána udelil apoštolské požehnanie rovnako prostredníctvom priameho prenosu.

Svätý Otec v úvode i závere osobitne pripomenul osud trpiaceho obyvateľstvo Sýrie, zvlášť v oblasti Idlibu, ktoré je na úteku pred vojnou. Vyzval k pozornosti voči tejto humanitárnej kríze a ocenil úsilie združení a skupín, ktoré sa angažujú v solidarite s trpiacimi a vyzval k modlitbe: (bude doplnené plné znenie)

Dôvodom mimoriadneho spôsobu komunikácie pápeža Františka boli protiepidemiologické opatrenia Talianskej republiky na zamedzenie šírenia Covid-19 pri zhlukovaní ľudí pri bezpečnostných kontrolách. Pápež venoval pozornosť tejto náročnej situácii, ktorá zvlášť postihla viaceré oblasti Talianska, keď povedal:

„Som nablízku v modlitbe tým, čo trpia súčasnou epidémiou koronavírusu a všetkým, ktorí sa o nich starajú. Pripájam sa k mojim bratom biskupom v povzbudení veriacich, aby prežívali tento náročný moment so silou viery, s istotou nádeje a s horlivosťou lásky. Nech nám doba Veľkého pôstu pomôže dať všetkým evanjeliový zmysel aj v tejto chvíli skúšky a bolesti.“

Na Námestí sv. Petra bolo počas poludňajšej modlitby prítomných niekoľko sto ľudí. Svätý Otec, ktorého príhovor sledovali na veľkoplošných obrazovkách, ich na záver prišiel pozdraviť z okna zamávaním rukou a požehnaním znakom kríža.

( TK KBS, RV jb; pz ) 20200308001   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]