[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 22. 09. 2021   Meniny má Móric       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Cez televíziu pápež povzbudil v boji s koronavírusom a modlil sa za Sýriu
P:3, 08. 03. 2020 15:35, ZAH

Vatikán 8. marca (RV) V nedeľu 8. marca sa Svätý Otec František prihovoril veriacim mimoriadne nie z okna Apoštolského paláca, ale zo Sály bibliotéky cez televízny prenos, ktorý mohli sledovať na veľkoplošných obrazovkách. Vyjadril solidaritu s obyvateľstvom Sýrie na úteku pred vojnou a uistil o svojej blízkosti všetkých, čo zápasia s koronavírusom, so slovami povzbudenia vo chvíľach skúšky.

V biblickom zamyslení (bude doplnené plné znenie) pápež František rozobral evanjelium Druhej pôstnej nedele o Ježišovom premenení na hore. Po modlitbe Anjel Pána udelil apoštolské požehnanie rovnako prostredníctvom priameho prenosu.

Svätý Otec v úvode i závere osobitne pripomenul osud trpiaceho obyvateľstvo Sýrie, zvlášť v oblasti Idlibu, ktoré je na úteku pred vojnou. Vyzval k pozornosti voči tejto humanitárnej kríze a ocenil úsilie združení a skupín, ktoré sa angažujú v solidarite s trpiacimi a vyzval k modlitbe: (bude doplnené plné znenie)

Dôvodom mimoriadneho spôsobu komunikácie pápeža Františka boli protiepidemiologické opatrenia Talianskej republiky na zamedzenie šírenia Covid-19 pri zhlukovaní ľudí pri bezpečnostných kontrolách. Pápež venoval pozornosť tejto náročnej situácii, ktorá zvlášť postihla viaceré oblasti Talianska, keď povedal:

„Som nablízku v modlitbe tým, čo trpia súčasnou epidémiou koronavírusu a všetkým, ktorí sa o nich starajú. Pripájam sa k mojim bratom biskupom v povzbudení veriacich, aby prežívali tento náročný moment so silou viery, s istotou nádeje a s horlivosťou lásky. Nech nám doba Veľkého pôstu pomôže dať všetkým evanjeliový zmysel aj v tejto chvíli skúšky a bolesti.“

Na Námestí sv. Petra bolo počas poludňajšej modlitby prítomných niekoľko sto ľudí. Svätý Otec, ktorého príhovor sledovali na veľkoplošných obrazovkách, ich na záver prišiel pozdraviť z okna zamávaním rukou a požehnaním znakom kríža.

( TK KBS, RV jb; pz ) 20200308001   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]