TK KBS

Dnes je utorok 04. 08. 2020   Meniny má Dominik, Dominika       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Fórum života spustilo novú webovú stránku www.centrumfemina.sk
P:3, 14. 02. 2020 11:29, DOMBratislava 14. februára (TK KBS) Fórum života spustilo novú webovú stránku www.centrumfemina.sk. O možnosti poskytnutia pomoci sa tak dozvie ešte viac ľudí.  Femina poskytuje základné sociálne poradenstvo v oblasti prevencie násilia a diskriminácie. Za uplynulý rok Centrum konkrétnej pomoci Femina pomohlo 188 klientom vrátane 24 mužov.

„Chceli by sme v prvom rade osloviť ženy, ktoré sa trápia v ťažkej životnej situácii, aby nabrali odvahu a ozvali sa nám. Rovnako je dôležité, aby ľudia z ich okolia, rodina, priatelia prejavili záujem o ich problémy. Veľmi často sa nám stáva, že nás potom kontaktujú, aby sa poradili, ako sa dá pomôcť niekomu inému,“ hovorí poradkyňa centra Anna Siekelová. Centrum konkrétnej pomoci Femina spolupracuje odborníkmi z oblasti práva, psychológie aj gynekológie.

Občianske združenie Fórum v života pokračuje v napĺňaní svojej vízie spoločnosti, v ktorej zostáva zachovaná ľudská dôstojnosť a je dostupná pomoc človeku v ťažkej životnej situácii. Aj preto otvorilo v regiónoch Levice, Snina a Prešov centrá konkrétnej pomoci Femina, o ktorých sa klienti doteraz dozvedeli z médií, či sociálnych sietí. Dnes pribudli aj informácie z novej webovej domény.

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

Fórum života je platformou pro-life organizácií a jednotlivcov od roku 2001. Svojimi aktivitami scitlivuje verejnú mienku v prospech života, pozitívne komunikuje hodnotu života a ľudskú dôstojnosť a navrhuje systémové riešenia v ochrane ľudského života. Pôsobí v regiónoch Slovenska, v teréne, v poradných orgánoch a v medzinárodných organizáciách.
 
Aktivity a projekty Fóra života sú zamerané na vzdelávanie (Tlakový hrniec, konferencie Vyber si život, 25. marec – Deň počatého života, Sviečka za nenarodené deti, Cena Antona Neuwirtha) a na konkrétnu pomoc (Sieť pomoci, Zachráňme životy, centrum Femina). Je zriaďovateľom Poradne Alexis, n.o. Tlakový hrniec a spoluzriaďovateľom gynekologických ambulancií Gianna v Žiline, Terezka v Poprade a sociálneho podniku Labore.

TK KBS informovala Elena Burešová( TK KBS, ebu; ml ) 20200214024   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020