TK KBS

Dnes je sobota 19. 09. 2020   Meniny má Konštantín       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Predseda KBS vystúpil na konferencii o riešeniach pre rodinu v kríze
P:3, 11. 02. 2020 09:45, DOMBratislava 11. februára (TK KBS) Prinášame plné znenie príhovoru bratislavského arcibiskupa metropolitu Mons. Stanislava Zvolenského, ktorý sa dnes, v utorok 11. februára 2020, prihovoril účastníkov konferencie "Aké sú riešenia pre rodinu v kríze?" v Aule Benedikta XVI. Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Konferenciu zorganizovala Konferencia biskupov Slovenska s Asociáciou rodinných sudcov a neziskovou organizáciou Úsmev ako dar.

- -

Vážení hostia,
milé dámy a páni

som rád, že vás môžem v mene Konferencie biskupov Slovenska srdečne privítať už po tretíkrát na spoločnej konferencii v spolupráci s Asociáciou rodinných sudcov a neziskovou organizáciou Úsmev ako dar.

Prvú konferenciu sme organizovali v roku 2017 na tému najlepší záujem dieťaťa. V ďalšom roku sme nadviazali na túto tému tak, že sme poukázali na odpustenie a zmierenie ako kľúčové riešenia rodinných konfliktov a tým naplnili túžbu každého dieťaťa - mať mamu a otca v šťastnom a harmonickom manželstve. Dnes sa budeme venovať ďalším aspektom spojeným s rodinným spolužitím, najmä pomoci rodinám v ťažkých situáciách.

Našim hlavným cieľom je poukázať na úspešné projekty pomoci riešenia krízových situácií, ktoré môžu napomôcť pozitívnym zmenám pre celú spoločnosť ako aj jednotlivé rodiny.

Uvidíme ako sa za posledné desaťročia zmenili problémy v rodinách a to z pohľadu súdov, ako aj z pohľadu terénnych pracovníkov. Ako sa problémy prejavujú v klinickej praxi detského psychiatra a zároveň, ako na tieto problémy reaguje legislatíva. Nebude chýbať ani medzinárodná perspektíva zo strany Európskeho súdu pre ľudské práva.

V popoludňajšej časti programu naši hostia predstavia svoje úspešné projekty a budeme radi, ak vytvoríme platformu na otázky a zdieľanie dobrých skúseností.

Som rád, že na Slovensku vieme nájsť spoločnú reč aj s predstaviteľmi štátu, sudcami ako aj neziskovým sektorom, keď hľadáme všetci spoločné dobro.

Milí priatelia, vážení hostia, ďakujem každému jednému z vás za vašu prítomnosť na tomto podujatí.

Verím, že táto dnešná konferencia prispeje k obohateniu nášho poznania, k zblíženiu vzájomných vzťahov a spolupráce, ako aj k zveľaďovaniu dobra celej spoločnosti.

Srdečne vás všetkých vítam a ďakujem za pozornosť.

- -( TK KBS, szv; ml ) 20200211030   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020