[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 28. 03. 2023   Meniny má Soňa      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Spojená škola sv. Uršule otvorila dvere pre potenciálnych záujemcov
P:3, 07. 02. 2020 09:25, DOM

Bratislava 7. januára (TK KBS/Rádio LUMEN) Spojená škola svätej Uršule v Bratislave otvorila svoje dvere pre potenciálnych záujemcov o štúdium na osemročnom či štvorročnom gymnáziu. Tí si okrem tradičnej prezentácie školy zahrali aj hru Pevnosť Uršuľa, počas ktorej plnili rôzne úlohy a na konci ich čakal poklad. Oslovení študenti aj pedagógovia sa zhodujú v tom, že cirkevné školy sa snažia ponúknuť okrem kvalitného vzdelávania aj duchovný rast.

Riaditeľ Spojenej školy svätej Uršule v Bratislave Alexander Jakubčo hovorí, že žijeme v dobe, kedy zažívame krízu hodnôt. A práve prinavráteniu hodnôt sa podľa neho snaží nielen spomenutá škola, ale aj ostatné cirkevné školy. „Ja si myslím, že je veľmi veľký zážitok pre dnešného mladého človeka vidieť rehoľnú sestru, ktorá slúži pre iných, dotknúť sa jej, rozprávať sa s ňou a spoločne s ňou prežívať aj modlitby, svedectvo Ježiša. Čiže to je unikátna príležitosť pre rodičov, ktorí chcú žiť vo svete kresťana.“


Spojená škola svätej Uršule si pripravila na deň otvorených dverí okrem tradičnej prezentácie školy aj hru Pevnosť Uršuľa. „Aby deň otvorených dverí nebol len takým časom, kedy si môžu pozrieť priestory, prípadne si vypočuť nejakú prezentáciu, aby mali možnosť zažiť atmosféru školy, stretnúť sa so žiakmi, s učiteľmi a aby mohli sa tak aj aktívne zapojiť a prípadne si otestovať svoje nejaké vedomosti," hovorí zástupkyňa riaditeľa Lucia Múčková.


Študent Pavol, ktorý je v siedmom ročníku osemročného gymnázia, hovorí, že si na cirkevnej škole okrem osobnostného rozvoja najviac váži vzťahy. „Učitelia sú k nám takí vľúdnejší a že sa s nimi môžeme vlastne porozprávať aj o niečom, čo cítime napríklad, hoci aj o viere," povedal. Maturantka Tereza dodáva, že cirkevná škola im ponúka bohatý duchovný program a na škole svätej Uršule ťažia aj z toho, že sú v celosvetovej sieti uršulínskych škôl. 


Rodičia, ktorí majú záujem v Bratislave dať svoje dieťa na cirkevnú školu, majú v hlavnom meste na výber aj z ďalších škôl (Zdroj: Rádio LUMEN / Pavol Hudák).

20200207013   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]