TK KBS

Dnes je utorok 22. 09. 2020   Meniny má Móric       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Dlhoročná predstavená kláštora v Nižnom Hrušove oslávi jubileum
P:3, 06. 02. 2020 12:32, DOMBratislava 6. februára (TK KBS) V sobotu 8. februára si sr. M. Faustyna Olszewska KMBM, dlhoročná predstavená prvého slovenského kláštora Kongregácie sestier Matky Božieho Milosrdenstva v Nižnom Hrušove, pripomenie 25. výročie prvých sľubov tzv. strieborné jubileum rehoľného života. Počas slávnostnej svätej omše o 10:00 v kláštornej kaplnke Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove si opätovne obnoví rehoľné sľuby čistoty, chudoby a poslušnosti, avizuje web milosrdenstvo.sk.

Kláštor v Nižnom Hrušove, v ktorom žijú spolusestry svätej sr. Faustíny, sa stal centrom šírenia úcty k Božiemu Milosrdenstvu na Slovensku. Túto úlohu sestry realizujú rozličným spôsobom.

Vo farskom kostole, ktorý susedí s kláštorom, bola v bočnom oltári umiestnená kopia milostivého obrazu Milosrdného Ježiša, ktorý je umiestnený v kaplnke našej kongregácie v Sanktuáriu Božieho Milosrdenstva v Krakove-Lagievnikách v Poľsku. Pomocou duchovných obnov, obrazu Milosrdného Ježiša a relikvií sv. Sestry Faustíny, ktoré sú uložené v kostole, sa snažia zaštepiť v ľuďoch a rozvinúť úctu k Božiemu Milosrdenstvu.

V kostole sa spolu s veriacimi modlievajú v Hodine Milosrdenstva každý piatok a nedeľu o 15.00 hod. Okrem toho v januári 2006 otvorili aj formačné stretnutia pre záujemcov, dobrovoľníkov a členov Združenia apoštolov Božieho Milosrdenstva Faustínum. Konkrétnu činorodú lásku sa podľa Ježišovho vzoru snažia preukazovať navštevovaním chorých a osamelých v obci, ktorým prinášajú sväté prijímanie. Učia náboženstvo a mávajú pravidelné stretnutia s mládežou.

Vo farnosti vznikli dva spevácke zbory.Šíreniu úcty k Božiemu Milosrdenstvu sa však venujú nielen v Nižnom Hrušove aj i po celom Slovensku. Pripravujú duchovné obnovy, prednášky a duchovné cvičenia vo farnostiach, v školách, univerzitných pastoračných centrách, v nemocniciach či ústavoch. Každý deň spoločnými modlitbami a adoráciou pred Najsvätejšou oltárnou sviatosťou v kláštornej kaplnke vyprosujú Božie milosrdenstvo pre svet.( TK KBS, mil; ml ) 20200206025   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020