[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 04. 03. 2021   Meniny má Kazimír       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František v Iraku
Cesta rehoľného povolania
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Trnavský arcibiskup Ján Orosch prijal na stretnutí návštevy z Poľska
P:3, 06. 02. 2020 08:05, DOMTrnava 6. februára (TK KBS) Trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch prijal tento týždeň dve návštevy od nášho severného suseda - z Poľska.

V pondelok 3. februára sa stretol v priestoroch Trnavského arcibiskupského úradu s poľským veľvyslancom na Slovensku Dr. Krzysztofom Strzałkom. Témou ich spoločného rozhovoru boli vzťahy medzi Slovenskou republikou a Poľskom tak na cirkevnej, ako i na štátnej úrovni. Poľský veľvyslanec oboznámil trnavského arcibiskupa so svojím plánom spolupráce s Konferenciou biskupov Slovenska, ale i s každým slovenským biskupom jednotlivo. Ich vzájomný rozhovor sa niesol v priateľskom duchu, nakoľko pri ňom prišli na rad i spomienky na časy, keď v oboch krajinách vládla tvrdá komunistická totalitná propaganda, ktorá kresťanov veľmi spájala v odpore voči nej.

V utorok 4. februára navštívil trnavského arcibiskupa Oroscha profesor Dariusz Oko z krakovskej Pápežskej univerzity sv. Jána Pavla II. Je kňazom pomenúvajúcim problém zla, ktoré sa snaží infiltrovať aj v Cirkvi. Pri stretnutí na Arcibiskupskom úrade oboznámil trnavského arcibiskupa Mons. Jána Oroscha so svojím už vyše 10 rokov trvajúcim bojom proti sexualizácii, pedofílii a homosexuálnemu správaniu medzi klérom. Trnavského arcibiskupa oboznámil aj s problematikou islamu, ktorú dôkladne zmapoval najmä z filozofického hľadiska. Má poverenie od Konferencie biskupov Poľska hovoriť o tejto problematike v médiách. ArcibiskupOrosch daroval profesorovi Dariuszovi Okovi na znak vďačnosti za jeho odvahu ikonu Trnavskej Panny Márie.

Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave

( TK KBS, abutt; ml ) 20200206019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]