TK KBS

Dnes je nedeľa 12. 07. 2020   Meniny má Nina       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V rodisku blahoslavenej Anny Kolesárovej sa konala obnova eRkárov
P:3, 04. 02. 2020 09:45, DOMVysoká nad Uhom 4. februára (TK KBS) V dňoch 31. januára až 2. februára 2020 sa konala duchovná obnova eRkárov vo Vysokej nad Uhom. Niesla názov: „Blízko s Ním a s ňou – Moja blízkosť s Ním aj cez laický apoštolát“. Na obnove sa zúčastnilo viac ako 65 animátorov eRka.

V sobotu si vypočuli prednášku rektora Kňazského seminára sv. Karola Boromejského v Košiciach Štefana Novotného, ktorý sa venuje aj témam ako je biblický apoštolát pre rodiny a mládež. Kňaz Štefan prítomným priblížil význam laického apoštolátu a tiež to z čoho tento apoštolát vychádza. V ďalšom programe mali svätú omšu v miestnom kostole, kde chodila aj blahoslavená Anna Kolesárová. Po svätej omši si uctili jej relikvie a putovali k jej hrobu na miestny cintorín, kde krátko zotrvali v modlitbe.

„Vnímame, že toto miesto je genius loci pre mladého človeka, ktorý chce žiť hlboké vzťahy a čistotu. Mnohí sem prichádzajú, aby čerpali priamo z prameňa, preto sme sa aj my kedysi rozhodli, že pôjdeme do Vysokej a budeme putovať k hrobu, vtedy ešte nie blahoslavenej, ale vnímali sme jej príbeh, ktorý je inšpiratívny pre mladého človeka,“ približuje zámer Marián Kašaj, spoluorganizátor obnovy eRkárov.

Animátorom sa potom prihovoril Evžen Valovič, zakladateľ eRka a šíriteľ laického apoštolátu detí počas totality. Vo svojej prednáške priblížil prítomným ako on vnímal laický apoštolát vtedy, keď začínal pôsobiť a ako ho vníma v súčasnosti. Večer patril svedectvám dlhoročných eRkárov, ktorí porozprávali o tom, ako oni vnímajú svoje poslanie cez laický apoštolát. V noci bola možnosť byť blízko pri Ježišovi počas celonočnej adorácii.

V nedeľu celebroval svätä omšu miestny kňaz Tomáš Tupta. V homílii sa eRkárom prihovoril Pavol Hudák, ktorý mladých povzbudil k tomu, aby sa utiekali k svojim nebeským patrónom a tiež k Anne Kolesárovej - mučeníčke čistoty. Po svätej omši sa ešte prítomným prihovoril a povzbudil ich, aby sa nebáli žiť čistotu a čnostný život.

Duchovná obnova eRkárov sa vo Vysokej nad Uhom koná pravidelne. Tentoraz tam boli už po šiestykrát.

TK KBS informoval Boris Kollár( TK KBS, bko; ml ) 20200204021   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020