TK KBS

Dnes je nedeľa 12. 07. 2020   Meniny má Nina       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vydavateľstvo ZAEX prináša knihu Dagmar Kráľovej Skús to s Bibliou
P:3, 04. 02. 2020 08:45, DOMBratislava 4. februára (TK KBS) V týchto dňoch prichádza na pulty kníhkupectiev publikácia Dagmar Kráľovej Skús to s Bibliou, s podtitulom: O tom, ako Písmo čítať, ako sa z neho modliť, ako z Písma žiť.

Kniha, ktorú čitateľskej verejnosti v prebiehajúcom Roku Božieho slova ponúka Vydavateľstvo ZAEX chce uľahčiť udomácnenie Svätého písma v kresťanských rodinách i spoločenstvách. Ašpiruje doplniť medzeru medzi populárne spracovanými biblickými príbehmi a teologickými či exegetickými štúdiami o Svätom písme pre kňazov a katechétov. Chce tak umožniť ktorémukoľvek kresťanovi, aby mohol mať „kľúč“ od Biblie so sebou, aby sa v nej nestratil a postupne si k nej vybudoval osobný vzťah.

Prvá časť s názvom Zoznámme sa bližšie nás uvádza do vzťahu k Biblii a pripravuje na jej pravidelnejšie čítanie. Hovorí o tom, ako sa nám Biblia sama predstavuje, ako sa rodila, rástla, aké bolo jej miesto v dejinách i v súčasnosti. No predovšetkým nám prakticky osvetľuje, prečo a ako ju má bežný veriaci čítať.

V druhej časti Stretávajme sa dôvernejšie sa kniha venuje veľkej téme modlitby so Svätým písmom. Odôvodňuje, prečo vstúpiť do hlbšieho vzťahu s ním, a veľmi názorne vysvetľuje kroky biblickej modlitby, v ktorej čitateľ postupne odhalí najstaršiu i najmodernejšiu biblickú modlitbu lectio divina v novom, príťažlivom svetle.

Tretia časť Zostávajme v ňom bude pre našich veriacich novinkou. Nielenže osvetľuje, ako konkrétne s Písmom a z Písma žiť, ale je návodom, ako sa stať Ježišovými učeníkmi. A to dnes, tu a teraz. Vychádzajúc zo starozákonných, no najmä novozákonných koreňov učeníctva, pomáha pochopiť kroky, ako ho realizovať v bežných podmienkach každého z nás a prispieť tým k oslovujúcemu kresťanstvu.

Kniha je písaná ľahkým a zrozumiteľným štýlom s mnohými príkladmi zo života, príbehmi i myšlienkami známych ľudí. Snaží sa zachytiť čitateľa nielen poznatkami a súvislosťami, ale jemne prebudiť aj jeho prežívanie a otvoriť mu hlboké duchovné pramene i široké horizonty, ktoré v Biblii môže nájsť každý. V neposlednej miere môže poslúžiť ako návod na budovanie spoločenstiev kresťanov s pomocou Svätého písma a prispieť tak k oživeniu našich rodín i farností.

Kniha má 320 strán formátu A5 a je dostupná s kníkupectvách s náboženskou literatúrou.

TK KBS informovala Martina Kováčiková( TK KBS, mko; ml ) 20200204015   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020