TK KBS

Dnes je utorok 22. 09. 2020   Meniny má Móric       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Členovia najväčšej slovenskej prolife platformy si zvolili svoje vedenie
P:3, 01. 02. 2020 19:45, DOMŽilina 1. februára (TK KBS) V Žiline sa dnes konal výročný Snem Fóra života, najväčšej slovenskej prolife platformy.  Súčasťou programu boli aj voľby predsedu a predsedníctva Fóra života. Za predsedníčku Fóra  života bola zvolená Marcela Dobešová. Hlas jej odovzdalo 58 členov zo 66 prítomných členov.

Novozvolené predsedníctvo tvoria Miriam Lexmann, Anna Verešová, Anna Záborská a Mária Demeterová. Do kontrolnej komisie Fóra života boli zvolení Libuša Miháliková, Vladimír Záborský a Miriam Kuzárová. 

Zúčastnení tiež prijali viacero nosných dokumentov. V rámci plánu činnosti Fóra života na rok 2020 prevládla zhoda na potrebe upevňovať víziu a misiu FŽ, zlepšiť komunikáciu so všetkými členmi, či posilňovať regionálne partnerstvá. 

Marcela Dobešová vo svojej reči zdôraznila: „Chceme participovať na príprave nového zákona na ochranu života a ľudskej dôstojnosti. Lebo dnes sú už oveľa rafinovanejšie nové formy zabíjania ľudského života, ako sú napríklad chemické potraty, zmrazené embryá, surogátne materstvo, eutanázia a pod.”

Snem prijal nových 14 fyzických osôb a 4 právnické osoby. K dnešnému dňu FŽ tvorí 54 právnických osôb a 184 fyzických osôb. 

Ďalej sa akceptoval návrh uznesenia predkladateľa Tomáša Kováčika, ktoré zaviazalo predsedníčku a predsedníctvo, aby sa viac usilovalo o zlepšenie legislatívy v ochrane života.

Fórum života je platformou pro-life organizácií a jednotlivcov od roku 2001. Svojimi aktivitami scitlivuje verejnú mienku v prospech života, pozitívne komunikuje hodnotu života a ľudskú dôstojnosť a navrhuje systémové riešenia v ochrane ľudského života. Pôsobí v regiónoch Slovenska, v teréne, v poradných orgánoch a v medzinárodných organizáciách.

Aktivity a projekty Fóra života sú zamerané na vzdelávanie (Tlakový hrniec, konferencie Vyber si život, 25. marec - Deň počatého života, Sviečka za nenarodené deti, Cena Antona Neuwirtha) a na konkrétnu pomoc (Sieť pomoci, Zachráňme životy, centrum Femina). Je zriaďovateľom Poradne Alexis, n.o. Tlakový hrniec a spoluzriaďovateľom gynekologických ambulancií Gianna v Žiline, Terezka v Poprade a sociálneho podniku Labore.

TK KBS informovala Elena Burešová( TK KBS, ebu; ml ) 20200201018   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020