TK KBS

Dnes je nedeľa 12. 07. 2020   Meniny má Nina       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Trebišove zorganizovali Deň učiteľ cirkevných škôl z celej eparchie
P:3, 01. 02. 2020 09:54, DOMTrebišov 1. februára (TK KBS) Na pôde Cirkevnej strednej odbornej školy sv. Jozafáta v Trebišove sa 30. januára pri príležitosti sviatku Troch svätých svätiteľov, veľkých veľkňazov Bazila Veľkého, Gregora Teológa a Jána Zlatoústeho uskutočnil Deň učiteľov cirkevných škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti Košickej eparchie.

Zišlo sa tu približne 170 učiteľov, vychovávateľov, duchovných správcov, odborných a vedúcich pedagogických zamestnancov, hostí, zástupcov verejnej správy a samosprávy, zástupcov podnikateľskej obce, spolupracujúcich inštitúcií, ktorí sa pričinili o realizáciu projektov cirkevných škôl a školských zariadení Košickej eparchie na území mesta Trebišov.

Program slávnosti začal archijerejskou svätou liturgiou v miestnom farskom chráme Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Trebišove za účasti apoštolského administrátora arcibiskupa Cyrila Vasiľa SJ, ktorý upriamil pozornosť dnešných učiteľov, aby „sa nadýchli“ pohľadom na život troch svätiteľov. Vysvetlil, že aj oni ako učitelia formujú mladého človeka, či skôr im určitým spôsobom „vdychujú“ ten svoj – svoj život, postavený na Bohu. Zaželal im, aby stali mestom postaveným na návrší a svetlom, ktoré svieti.

Po liturgii program pokračoval posviackou Regionálneho centra odborného vzdelávania a prípravy a slávnostným obedom v priestoroch reštaurácie Mladosť, kde sa prítomným prihovoril riaditeľ  Školského úradu Košickej eparchie Peter Orenič, poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Róbert Puci, primátor mesta Trebišov Marek Čižmár a riaditeľ Cirkevnej strednej odbornej odbornej školy sv. Jozafáta Slavomír Partila.

TK KBS infomrovala Oľga Šalitrošová( TK KBS, osa; ml ) 20200201006   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020