[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 04. 03. 2021   Meniny má Kazimír       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František v Iraku
Cesta rehoľného povolania
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Aké sú riešenia pre rodinu v kríze? Odpovede ponúknu na konferencii
P:3, 06. 02. 2020 10:10, DOMBratislava 6. februára (TK KBS) Poukázať na úspešné projekty riešenia krízových situácií v rodine je hlavným cieľom konferencie, ktorú organizuje v utorok 11. februára 2020 Konferencia biskupov Slovenska v spolupráci so Spoločnosťou priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar a Asociáciou rodinných sudcov. Uskutoční sa v Aule Benedikta XVI. Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

"Je prirodzené, že každá rodina si prechádza rôznymi obdobiami. Ak príde kríza, rodina sa stane ohrozenou a situáciu treba riešiť. Verím, že príklady z praxe a každodenného života môžu byť aj pre ďalších motorom pozitívnych zmien pre celú spoločnosť ako aj pre jednotlivé rodiny," hovorí výkonný tajomník KBS Ivan Ružička. Dodal, že záujemcovia sa môžu prihlásiť na stránke konferencie.kbs.sk.

"Pomoc pre rodiny v kríze sa musí orientovať na zachovanie súdržnosti, obnovu rodinných zväzkov a nastolenie bezpečného a zdravého prostredia pre deti. Rodinám treba pomáhať, aby im deti neodobrali, alebo aby sa k nim mohli vrátiť," pridal sa prof. Jozef Mikloško z Úsmevu ako dar. Konferencia "Riešenia pre rodinu v kríze", ktorá sa začne o 9:00, bude rozdelená na dva bloky.

V prvom predstavujú odborníci svoj pohľad na témy, ako napríklad „Kríza rodín vo svete“ či „Nové východiská pre prácu s rodinou v kríze“. Prednášať budú mnohí odborníci: advokát pred európskymi súdmi Roger Kiska či zástupkyňa vlády Slovenskej republiky pred Európskym súdom pre ľudské práva Marica Pirošíková.

Účastníci podujatia budú môcť cez svoje mobilné zariadenia klásť písomné otázky počas príspevkov rečníkov. Druhá časť programu bude pozostávať zo zodpovedania otázok v rámci panelovej diskusie, v ktorej sa so svojimi postrehmi predstavia Kamil Bagin z Poradenského centra pre rodiny, gréckokatolícky kňaz Peter Jakub a ďalší odborníci.( TK KBS, kbs; ml ) 20200117027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]