TK KBS

Dnes je streda 30. 09. 2020   Meniny má Jarolím       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Fórum kresťanských inštitúcií pripravuje opäť podujatie "Deň rodiny"
P:3, 16. 01. 2020 10:20, DOMBelušské Slatiny 16. januára (TK KBS) Fórum kresťanských inštitúcií pripravuje opäť podujatie "Deň rodiny". Prvé prípravné pracovné stretnutie k akcii sa konalo v stredu 15. januára 2019 v Rodinkove v Belušských Slatinách.

Zúčastnili sa ho organizátori z rôznych regiónov Slovenska - z Centra pomoci pre rodinu v Trnave, Centra pre rodinu v Nitre, v Košiciach, organizátori z Ružomberka, Hruštína a z Banskej Bystrice, ako aj zástupkyňa Citizengo Miriam Kuzárová. Fórum kresťanských inštitúcií reprezentovali Katarína Hulmanová, Pavol Kossey a Ján Fabičovic, ktorý má v rámci FKI Deň rodiny na starosti.

"Účastníci zreflektovali svoje skúsenosti a dojmy z minulého ročníka a zhodli sa, že ide o obľúbené podujatie, ktoré v spoločnosti poukazuje na dôležitosť rodiny a prináša povzbudenie a radosť. Ak je rodina funkčná, prináša všetkým jej členom istotu, pomoc a stabilitu," informovala v tlačovej správe Bernadeta Zacherová.

Ján Fabičovic informoval, že v prieskumoch verejnej mienky ľudia dlhodobo uvádzajú rodinu ako svoju najdôležitejšiu hodnotu. Napriek tomu svojim blízkym často nevenujú toľko času, koľko by si zaslúžili a potrebovali. Podľa nedávno konaného výskumu Trnavskej univerzity len 27 % mužov a 61 % žien na Slovensku má dostatok času na výchovu a spoločne trávený čas s deťmi. Jedna z vecí, ktorú ľudia na sklonku života ľutujú je, že netrávili dosť času so svojou rodinou.

Heslom Dňa rodiny 2020 bude myšlienka "Darujem ti čas". Organizátori chcú zvýšiť v spoločnosti povedomie o dôležitosti a nenahraditeľnosti času stráveného s rodinou. V kampani i na jednotlivých podujatiach Dňa rodiny v mestách a obciach sa bude viac hovoriť o tom, koľko času trávime so svojimi najbližšími - manželským partnermi, deťmi, rodičmi, súrodencami a príbuznými a tiež akým spôsobom ho trávime. Čas venovaný rodine je najlepšia investícia.

Súčasťou stretnutia bol aj workshop s marketingovým poradcom Jaroslavom Dodokom, ktorý priblížil používanie nástrojov komunikácie a ponúkol tipy, ako efektívne osloviť potenciálnych účastníkov pripravovaných podujatí.

Oslavy Dňa rodiny sa na Slovensku konajú od roku 2009, kedy FKI iniciovalo a organizovalo prvý Deň rodiny v Bratislave. V roku 2019 sa podujatie konalo na 34 miestach na Slovensku a zúčastnilo sa ho viac ako 30 tisíc ľudí.( TK KBS, bza; ml ) 20200116019   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020