[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 25. 05. 2024   Meniny má Urban      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vznikol nový podcast Pramene, ktorý sprostredkuje učenie svätých Otcov
P:3, 13. 01. 2020 12:20, ZAH

Bratislava 13. januára (TK KBS) "Pramene" - je názov nového podcastu, ktorý ponúka veriacim permanentnú formáciu duchovného života štúdiom učenia svätých Otcov.

Podnet k spusteniu tohto podcastu sa vzišiel z formačných stretnutí vo farnosti Sv. Mikuláša v Barbertone, štát Ohio, USA, kde pôsobí kňaz zo Slovenska Miron Kerul Kmec. "Táto myšlienka zaujala mnohých a postupne sa týchto formačných stretnutí začali zúčastňovať aj veriaci z iných farností spolu s veľkou skupinou študentov z blízkych univerzít. Nakoľko nie každý mohol pravidelne prichádzať na tieto každotýždenné stretnutia, vnikla požiadavka ich nahrávania, aby mohli byť dostupné na internete. Bol to krok dobrým smerom, pretože postupne týmto spôsobom sa k tomuto štúdiu pridáva stále viac ľudí z rôznych štátov USA," vysvetlil TK KBS Kerul Kmec.

"Mnohí svätci hovoria, že kto začne študovať svätých Otcov, musí očakávať zmenu vo svojom živote. Podcast Pramene každodenným prinášaním reflexií nad ich slovami chce napomôcť k spoznávaniu ich učenia a k osvojeniu si dôležitých duchovných zákonitostí. Formát stretnutí sa vyhýba akademickému prístupu k tomuto štúdiu. Cieľom je sprostredkovanie nadchnutia pre duchovný život a ponúknutie praktických rád pre jeho rast. Po dvoch rokoch viditeľné prehĺbenie duchovného života mnohých vo farností potvrdzuje, že to bol krok správnym smerom," spomína slovenský kňaz pôsobiaci v Spojených štátoch amerických Miron Kerul Kmec.

Podcast PRAMENE každý deň prináša reflexiu vychádzajúcu z učenia svätého Ignáca Briančaninova. Jeho úvod do duchovného života je osnovou spomínaných stretnutí. Postupne bude sprostredkovávať učenie svätého Izáka Sýrskeho, svätého Jána Klimaka, svätého Jána Kassiána, svätého Teodora Zatvornika a ďalších svätých učiteľov duchovného života. Toto systematické štúdium ich diel bude doplnené o štúdium Filokalie – napríklad svätého Marka Asketika a svätého Theodorosa Veľkého.

( TK KBS, mkk; ml ) 20200113023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]