[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 26. 07. 2021   Meniny má Anna, Hana       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Geriatrickom centre sv. Lukáša bola novoročná omša s arcibiskupom
P:3, 13. 01. 2020 10:25, DOM

Košice 13. januára (TK KBS/Rádio LUMEN) Vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávili novoročnú svätú omšu s košickým arcibiskupom metropolitom Bernardom Boberom. Pacienti, zamestnanci a vedenie sa spoločne stretli a okrem slávenia eucharistie sa zúčastnili aj na požehnaní novozrekonštruovaných priestorov zariadenia opatrovateľskej služby.

Arcibiskup Bernard Bober toto zariadenie v minulosti často navštevoval. „Chodieval som medzi pacientov, medzi rehoľné sestry, lebo tu od počiatku pracovali. No a potom som tu mal aj pacientov mnohých či už kňazov, niektorí tu ležali niekoľko týždňov. A takisto aj ľudí, ktorých som dobre poznal, takže som tu chodieval a dodnes tu chodievam väčšinou na sviatok svätého Lukáša a potom na začiatku roka, keď zvoláme božie požehnanie na nový rok pre všetkých pracovníkov a pre činnosť práve toho Geriatrického centra svätého Lukáša.“


Časť oddelenia zariadenie opatrovateľskej služby prešla nedávno kompletnou rekonštrukciou a priestory, ktoré slúžia klientom zariadenia, včera arcibiskup Bober aj požehnal.

„Tieto priestory prinášajú otvorenie pre sedem pacientov, ktorí si vyžadujú ten nadštandard v zmysle aj zdravotnej, aj sociálnej starostlivosti. Sú to jednolôžkové izby vybavené kompletne. Sú to priestory, ktoré v tomto duchu chceme premietnuť do ďalšej časti v rámci tohto poschodia. Tak verím, že sa nám to do konca roka podarí a tento benefit bude môcť oceniť viacej ľudí, ktorí sú naozaj odkázaní na túto starostlivosť," hovorí o rekonštrukcii riaditeľ geriatrického centra Juraj Sýkora.


Do konca roka 2020 je v pláne dokončiť ďalšie rekonštrukcie, ktoré prinesú geriatrickému centru lôžka pre dvadsať až dvadsaťpäť pacientov odkázaných na opateru.

Vysokošpecializovaný odborný ústav geriatrický sv. Lukáša v Košiciach n. o. poskytuje základnú a odbornú ambulantnú i ústavnú starostlivosť predovšetkým starším a chronicky chorým osobám v rámci Košického regiónu v rozsahu všeobecného lekárstva, geriatrie, vnútorného lekárstva, diabetológie a rehabilitácie.

Zdroj: Rádio LUMEN / Martin Ďurčo( TK KBS, rl, mdu; ml ) 20200113019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]